Zamknij
REKLAMA

Minimalizm – jak go wprowadzić w domu?

14:00, 22.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

W ostatnich latach można zauważyć, że zarówno minimalizm w codziennym życiu, jak i minimalistyczna przestrzeń domowa stały się wysoce pożądane. Zobacz, jak wprowadzić do domu ideę minimalizmu

Zarówno minimalistyczne wnętrza, jak i minimalistyczne podejście do życia ułatwiają wyciszenie umysłu, wprowadzają spokój w codziennym życiu, a także zwiększają odporność na stresowe sytuacje. Nic więc dziwnego, że to właśnie idea minimalizmu pociąga za sobą coraz to większe grono zwolenników i wielbicieli. Jeśli ty również chcesz wprowadzić minimalizm do swojego domu, sprawdź jak zaaranżować minimalistyczne wnętrza.

O czym pamiętać, i jak wprowadzić minimalizm do domu?
 

Pamiętaj, że minimalizm lubi stonowane kolory

Rażące kolory nie są zgodne z ideą minimalizmu. Dlatego, jeśli masz możliwość, postaw na stonowane kolory i proste połączenia kolorystyczne. Jeśli nie wiesz, jak samodzielnie zaaranżować minimalistyczne wnętrza, poszukaj w Internecie inspiracji wnętrzarskich, które pomogą ci stworzyć zupełnie nowe aranżacje w minimalistycznym stylu.

Aranżując minimalistyczne wnętrza, wybieraj proste formy

Proste formy w stylu minimalistycznym nie powodują optycznego obciążenia całej aranżacji i sprawiają, że wnętrza wydają się lekkie i przejrzyste. Dlatego, decydując się na minimalizm w domu, wybieraj proste meble, stonowane kolory, a także designerskie dodatki w minimalistycznym stylu.

Nie zapomnij, że porządek w domu to podstawa minimalizmu

Minimalizm to nie tylko sterylnie białe wnętrza i proste formy, bowiem minimalizm to przede wszystkim porządek i funkcjonalność. Jeśli chcesz zaaranżować minimalistyczne wnętrza, w pierwszej kolejności zadbaj o porządek. Zorganizuj wielkie sprzątanie i zaangażuj w nie wszystkich domowników. Razem posprzątajcie cały dom, nie pomijając piwnicy, garażu, ani strychu.

Bez skrupułów pozbądź się wszystkich zbędnych przedmiotów

Żadne porządki nie przynoszą zamierzonego efektu, jeśli podczas porządkowania nie pozbędziemy się zbędnych przedmiotów. Stare i nienadające się do użytku rzeczy, a także przestarzałe sprzęty domowe wyrzuć na śmietnik. Dobrej jakości ubrania i funkcjonalne przedmioty w dobrym stanie możesz oddać najbliższym, jeśli oczywiście będą sobie tego życzyć. Z kolei książki, a nawet całe księgozbiory możesz sprzedać, jak? Nie trać czasu i wybierz dobry Warszawski antykwariat, w którym sprawnie sprzedasz niepotrzebne książki po korzystnej cenie.

Działaj zgodnie z ideą minimalizmu i zachowaj umiar

Jeśli już wiesz, jak wprowadzić minimalizm do swojego domu, pamiętaj, że istotny jest także styl życia w minimalistycznym stylu. Żadne minimalistyczne aranżacje i gruntowne porządki nie przyniosą efektu, jeśli już w kilka tygodni ponownie zaśmiecisz swoją przestrzeń. Naucz się żyć bez nadmiaru przedmiotów, rób regularne porządki i szukaj porad, które podpowiedzą ci, jak nauczyć się minimalistycznego podejścia do życia. A przede wszystkim pamiętaj, aby we wszystkich swoich działaniach nie popadać w skrajności, bowiem istotnym jest, aby we wszystkim zachować umiar.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone