Zamknij
REKLAMA

Wzmacniacz Wi-Fi - jak go wybrać, gdy internet zawodzi?

11:17, 20.06.2018 | Materiał Partnera
Skomentuj

We współczesnym świecie trudno wyobrazić sobie życie bez dostępu do internetu. Dlatego tak ważne jest dla nas szybkie i stabilne łącze. Jeszcze nieco ponad 20 lat temu polegaliśmy przede wszystkim na łączu przewodowym, tzw. “po kablu”, jednak dziś standardem stały się sieci bezprzewodowe, najczęściej Wi-Fi. Mają one wiele zalet, przede wszystkim zachowanie mobilności i możliwość podłączenia wielu urządzeń w tym samym czasie. Ale, niestety, takie rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Dosyć często zdarza się bowiem, że połączenie tego typu z różnych względów traci na jakości. Czasem wystarczy tylko zmienić położenie routera, ale często to nie takie proste. W takiej sytuacji warto skorzystać z nowoczesnych gadżetów. Dowiedz się, czym jest wzmacniacz Wi-Fi i jak wybrać ten najlepszy!

Wzmacniacz Wi-Fi - czym jest? Na czym polega jego działanie?

Podstawowe zadanie wzmacniacza Wi-Fi, inaczej powielacza lub repeatera (repetera), jest stosunkowo proste - ma zwiększyć przepustowość łącza i zasięg sieci. W szczególności przyda się on w pomieszczeniach, w których odbiór sygnału jest słabszy np. przez zbyt grube ściany lub duże oddalenie od routera. Działają one na zasadzie przechwytywania i odnawiania rozchodzącego się sygnału i przekazywania go do urządzeń, w tym komputerów, smartfonów czy tabletów, a nawet konsoli czy drukarek, a więc wszystkich sprzętów mogących nawiązać połączenie z siecią.

Wzmacniacz Wi-Fi - który wybrać?

Wzmacniacz sygnału, choć każdy z nich działa podobnie, powinniśmy dobrać specjalnie do naszych potrzeb. Dla osób, które nie mają zbyt dużo miejsca i potrzebują prostego urządzenia, które pomoże w poprawie jakości korzystania z sieci, a przy tym nie będzie wymagało zbyt wielu ustawień, idealnie nada się wzmacniacz Wi-Fi do gniazdka. Wystarczy tylko podłączyć go do kontaktu i gotowe. Jeśli sieć w naszym domu jest wyjątkowo słaba, możemy zakupić kilka tego typu urządzeń i rozmieścić je strategicznie w różnych punktach.
Jeśli wolimy jedno mocniejsze urządzenie i jesteśmy gotowi podjąć się ustawiania wszelkich niezbędnych parametrów, zainwestujemy we wzmacniacz sygnału Wi-Fi o nieco większych gabarytach, wyposażony w anteny. Zwykle ma od dwóch do czterech anten - najczęściej im ich więcej, tym sygnał jest mocniejszy. Niektóre z repeterów wyposażone są dodatkowo w porty Ethernet, co znacznie ułatwi łączność z siecią niektórych urządzeń, jak konsole i drukarki.
Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wzmacniacze dwupasmowe. Dlaczego? Najczęściej używane pasmo 2,4 GHz zwykle jest “zatłoczone”, natomiast nieco “luźniejsze” 5 GHz pozwoli nam uzyskać znacznie lepszą jakość połączenia. To właśnie dlatego coraz więcej routerów również działa dwupasmowo, w tym Connect Box oferowany przez dostawcę UPC.

Wzmacniacz Wi-Fi - kto powinien zainwestować w takie urządzenie?

Kto powinien rozważyć zakup wzmacniacza sygnału? Urządzenie takie powinno dobrze sprawdzić się w przypadku kłopotów z zasięgiem wywołanych przez zbyt duże odległości lub rozmaite przeszkody, np. grube ściany pomiędzy pomieszczeniami. Może także nieco pomóc w przypadku “tłoku”, a więc podłączenia dużej liczby sprzętów do jednej sieci, czy… właśnie nadmiaru sieci w okolicy, np. od sąsiadów.
Czasem jednak możemy zetknąć się z sytuacją, w której nawet wzmacniacz bywa niewystarczającym rozwiązaniem. Czy musimy wtedy rezygnować z wygody bezprzewodowego internetu i zatopić nasze lokum w morzu kabli? Niekoniecznie! Obecnie coraz większą popularność zyskuje internet światłowodowy. Oferowany jest on głównie przez dostawców telewizji kablowej, w tym UPC. To niezwykle szybkie łącze pozwala na znacznie większą stabilność połączenia z siecią. Ale czy to oznacza, że musi być drogie? W UPC otrzymamy je już za 49,99 zł miesięcznie! To również doskonała opcja dla osób, które często się przeprowadzają. Możemy bowiem zdecydować się na internet UPC bez zobowiązań od 59,99 zł za miesiąc! W ofercie dostawcy otrzymamy również pakiety telewizyjne, w tym HBO GO z najnowszymi, kinowymi hitami i serialami, które pokochał cały świat!
Masz już dosyć słabego łącza? Nie wahaj się! Zamów internet UPC i ciesz się komfortem nieograniczonego korzystania z sieci!

(Materiał Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone