Zamknij
REKLAMA

Jakie parametry kredytów brać pod uwagę przy kredytowaniu pojazdu?

15:32, 13.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Kredyt na samochód może urzeczywistnić nasze marzenia o własnym aucie. W bankach skorzystać możemy z różnych form kredytowania. Najbardziej popularne są kredyty gotówkowe, które mają dowolne przeznaczenie oraz kredyty samochodowe, stricte przeznaczone na zakup auta lub innego pojazdu. Co należy brać pod uwagę przy kredytowaniu zakupu samochodu?

Wybór oferty

Na rynku finansowym funkcjonuje cała masa banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, które mają w swojej ofercie produkty pozwalające na pokrycie kosztów zakupu pojazdu mechanicznego. Zwykle decyzja kredytobiorcy zawęża się do kredytów gotówkowych dowolnego przeznaczenia i kredytów samochodowych - stricte przeznaczonych na auto. Porównywarka kredytów gotówkowych na www.lowcakredytow.pl  wskazuje aktualne oferty kredytów o założonych parametrach i pomaga w wyborze odpowiedniej dla klienta propozycji, podobnie jak porównywarka kredytów samochodowych na www.lowcakredytow.pl.

Najpierw trzeba jednak wiedzieć, jaki kredyt zaciągnąć na samochód - gotówkowy czy samochodowy? Wszystko zależy od tego, jaki samochód chcemy kupić: nowy czy używany oraz w jakim czasie musimy uzyskać finalnie kredyt?

Formalności kredytowe

Jeśli klientowi zależy na czasie i chce jak najszybciej uzyskać kredyt na zakup pojazdu, powinien wybrać kredyt gotówkowy. Związane jest z nim mniej formalności, dlatego proces kredytowy można zrealizować w stosunkowo krótkim czasie. W porównaniu z nim kredyt samochodowy wymaga od kredytobiorcy dopełnienia wielu kwestii formalnych. Klient musi ustanowić dodatkowe zabezpieczenia, jak m.in. cesję praw z polisy AC, depozyt karty pojazdu, zastaw rejestrowy, przewłaszczenie na zabezpieczenie czy weksel in blanco. Załatwienie takich spraw trwa i wydłuża proces kredytowy.

Auto nowe czy używane? Z salonu czy od osoby prywatnej?

Od takich kwestii również zależny jest ostateczny wybór formy kredytowania zakupu pojazdu. Jeśli kupujemy nowe auto z salonu, łatwo będzie załatwić w jednym miejscu wszystkie sprawy związane z kredytem, ponieważ dealerzy najczęściej współpracują ściśle z bankami. Dodatkowo mogą przygotować dla klienta atrakcyjną ofertę ubezpieczeniową, jako produkt towarzyszący kredytowi samochodowemu.

W przypadku zakupu samochodu używanego, wieloletniego od osoby prywatnej, nie pozostaje klientowi nic innego, jak skorzystać z oferty kredytu gotówkowego. Banku nie interesuje wówczas, na jaki cel przeznaczany jest kredyt i można wybrać dowolne źródło pochodzenia pojazdu oraz jego wiek, co nie jest możliwe tak do końca przy kredycie samochodowym.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone