Zamknij
REKLAMA

Przestrzeń magazynowa idealnie zaplanowana

15:12, 26.03.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Sklepy, hale czy też różnego rodzaju magazyny mogą sprawnie funkcjonować dzięki przemyślanym układom regałów dostosowanych do ładunków oraz specyfiki branży. Odpowiednie zaplanowanie oraz nośność przestrzeni przechowywania pozwala utrzymać porządek, gospodarować przedmiotami czy też zapewnić bezpieczeństwo pracownikom oraz sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. W różnych miejscach spotkać można pionową przestrzeń magazynową, a dzięki ergonomicznym projektom da się wykorzystać nawet najmniejsze wnętrze. Oczywiście w zależności od tego, co będziemy przechowywać, takie regały powinniśmy zakupić – inne do książek, a jeszcze inne do dużych palet czy pojemników z drobnymi przedmiotami.

Zaplanować miejsce

W zależności od rodzaju ładunku i oczywiście jego ciężaru powinniśmy dobrać odpowiednie regały http://regalit.pl/. Z drugiej strony, planując układ, musimy wziąć pod uwagę fakt, w jaki sposób będziemy ładunek ściągać lub wkładać. Ciężkie palety będą wymagały użycia wózka widłowego. A ten na manewry potrzebuje odpowiedniej ilości miejsca.

Dedykowane różnym przestrzeniom magazynowym regały to bezpieczne i solidne rozwiązanie. Zupełnie innych mebli będziemy potrzebować w biurze, sekretariacie czy też w przychodni lekarskiej. Tam sprawdzają się dedykowane szafki do przechowywania dokumentacji, akt czy teczek. W miejscach publicznych regały i szafki oprócz spełniania wyśrubowanych norm bezpieczeństwa dodatkowo muszą odpowiednio wyglądać, by wpasowywać się w nowoczesną aranżację wnętrz.

Jak to się łączy?

Nowoczesne regały wykorzystują ciekawe systemy łączeń i pozwalają na szybką regulację wysokości półek w zależności od towaru, który musimy przechować. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład regały bezśrubowe z systemem „Klips”. Są stabilne i wytrzymałe, a możliwość ich szybkiego dostosowania do wysokości rzeczy jest największą zaletą. Poza tym łatwo można je zdemontować lub też rozbudować o kolejne elementy konstrukcyjne. Najczęściej wybierane są regały tradycyjne ze względu na atrakcyjną cenę i szereg możliwości. Przede wszystkim są łatwe w montażu. Do specjalnych zastosowań przeznaczone są regały konwencjonalne, czyli rzędowe, wjazdowe, przesuwne, przepływowe (w tym rolkowe na pojemniki), typu PUSH-BACK oraz silosy magazynowe – czyli inaczej magazyny samonośne. Co istotne, dzięki profesjonalnym doradcom bez problemu można dobrać odpowiedni system oraz zaprojektować całą przestrzeń magazynową w taki sposób, by spełniała oczekiwania, była funkcjonalna i bezpieczna.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone