Zamknij
REKLAMA

Na wiosnę warto pomyśleć o zmianach w sypialni!

10:44, 13.03.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Warto podkreślić, że w tym właśnie pomieszczeniu spędzamy zwykle około jednej trzeciej naszego życia. Czy może zatem być ono urządzone ze spora dawką bylejakości, nijak, bez pomysłu? Z całą pewnością nie! Na szczęście jednak Polacy po latach traktowana owej przestrzeni nieco po macoszemu w końcu poświęcają mu odpowiednio dużo uwagi. Gdy zatem wielkimi krokami zbliża się sezon wiosenny, przychodzi idealny wprost moment na to, by nasza sypialnię nieco przearanżować, trochę przeobrazić, by pojawiły się w niej zmiany na lepsze.

Pamiętajmy o tym, że sypialnia nie powinna być powierzchnią nazbyt mocno zagraconą, nie umieszczajmy w niej raczej zbyt dużej ilości, kwiatów i  bibelotów, pozwólmy raczej na to, by przestrzeń była otwarta, dość pusta, wtedy bowiem lepiej nam się będzie relaksowało.

Jak to zrobić niewielkim kosztem?

Oczywiście na zmiany i metamorfozę nie mamy zamiaru wydawać dużych pieniędzy, to oczywiste. W takim przypadku na pewno nie możemy zdecydować  się na remont generalny, który wiele kosztuje i zabiera mnóstwo czasu. Zmiana mebli także raczej nie wchodzi w rachubę, ale...zaaranżowanie w sypialnianym wnętrzu stylowego parawanu już jak najbardziej się sprawdzi!

Parawany pokojowe

Znane są na świecie już od VIII wieku – początkowo pojawiły się w Chinach, potem i mieszkańcy Japonii je pokochali. Używali ich głównie po to, by ochronić się przed niezwykle uporczywymi przeciągami. Kierowano się wówczas starą buddyjską zasada mówiącą, że pomieszczenia, w których żyjemy, powinny być maksymalnie proste, nieskomplikowane – dlatego też zamiast ścian pojawiały się właśnie parawany dekoracyjne. Do Europy dotarły one dziewięć wieków później, bardzo szybko zyskując sporą popularność. Potem mniej osób decydowało się na umieszczenie ich w swoich wnętrzach, ten rodzaj dekoracji stał jak gdyby na uboczu. Az do niedawna, dziś bowiem parawany przeżywają swój wielki renesans.

Parawan idealny do sypialni

Gdy chcemy w sypialnianym wnętrzu oddzielić chociażby część, w której znajdują się nasze obrania – jak najbardziej możemy to zrobić właśnie w ten sposób. Ustawiamy stylowy parawan (wybierając rzecz jasna taki, który w idealny sposób dopasowana jest do stylu i kolorystyki, jakie we wnętrzu panują). Do wyboru mamy bardzo wiele interesujących modeli. Miłośnicy klasyki na pewno wybiorą egzemplarz w 2d, jednak ci, którzy uwielbiają niesztampowe i bardzo nowoczesne rozwiązania, postawią z całą pewnością na innowacyjna technologie 3d. W tym drugim przypadku jest też duża szansa na to, ze wnętrze optycznie się powiększy (szczególnie wtedy, kiedy dodatkowo zastosowany zostanie model w jasnych barwach).

Na szczęście każdy będzie mógł znaleźć dla siebie taki model parawanu, jaki w stu procentach mu odpowiada. Zadbano bowiem w pełni o to, by można było nabyć zarówno egzemplarze reprezentujące styl vintage, jak i rustykalny, prowansalski, industrialny, minimalistyczny czy też retro. To będzie piękna sypialnia!

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018