Zamknij
REKLAMA

Jak uporać się z rozdwajającymi się paznokciami?

13:16, 16.02.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Rozdwajające się paznokcie są zmorą wielu kobiet - zwłaszcza tych, które prowadzą dom i zajmują się pracami porządkowymi, zmywaniem oraz praniem. Problem ten dotyka również tych osób, które nieprawidłowo się odżywiają. Jak walczyć z rozdwajającymi się paznokciami?

Dieta i suplementacja

Aby wzmocnić paznokcie, powinno się zmienić dietę na zdrowszą. Szczególnie ważne jest uzupełnienie braku witaminy E. Jej niedobór powoduje osłabienie płytki paznokciowej i sprawia, że zaczyna się ona rozdwajać. Brak witaminy E można uzupełnić, jedząc dużą ilość warzyw i owoców każdego dnia, a także stosując suplementy diety. W składzie specyfików na rozdwajające się paznokcie znajduje się nie tylko witamina E, ale również witamina A i witaminy z grupy B oraz minerały: krzem, żelazo, wapń, magnez i cynk. Jeżeli woli się naturalną suplementację, brak witaminy E najszybciej uzupełnia się, jedząc czerwone warzywa.

Rozdwajanie się paznokci staje się mniej uciążliwe po wprowadzeniu do diety otrębów. W otrębach znajduje się sporo witamin oraz cynku, który ma pozytywny wpływ na wygląd skóry, włosów oraz paznokci. Łyżka otrębów dodawana do jogurtu naturalnego każdego dnia sprawi, że już po kilku tygodniach paznokcie staną się znacznie silniejsze. Ponadto poprawi się ich wygląd, gdyż otręby bogate w błonnik usprawnią pracę jelit i ułatwią usuwanie toksyn z organizmu. Więcej na ten temat można przeczytać na wspierajzdrowie.pl.

Co pomaga na rozdwajanie się paznokci?

Suplementacja i dieta poprawiają wygląd paznokci, jednak na efekty czeka się co najmniej kilka tygodni. Co na rozdwajanie się paznokci pomaga znacznie szybciej? Jeżeli kobiecie zależy na czasie, na przykład z powodu wyjścia na imprezę, może zastosować na noc maseczkę z oliwki. Oliwkę dla dzieci lub olejek kosmetyczny (arganowy, macadamia itp.) nakłada się grubo na paznokcie i dłonie, a następnie wkłada się na nie bawełniane rękawiczki. Już po 3-4 nocach, paznokcie staną się wyraźnie mocniejsze, a dłonie gładsze i lepiej nawilżone.

Aby uniknąć rozdwajania się paznokci, powinno się wykonywać obowiązki domowe w gumowych lub lateksowych rękawiczkach. Długie moczenie paznokci oraz używanie detergentów powoduje osłabienie płytki paznokciowej. Zanim założy się rękawiczki powinno się nałożyć na dłonie warstwę talku przeciw poceniu. Pot działa na paznokcie tak samo niekorzystnie jak długie moczenie ich w wodzie z płynem do naczyń. Skóra w rękawiczkach gumowych nie ma dostępu powietrza, stąd może wydzielać duże ilości potu, nawet gdy temperatura w pomieszczeniu jest niezbyt wysoka.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018