REKLAMA

Przemysłowe zastosowanie ozonatorów

08:44, 08.01.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Ozon jest gazem, który bez wątpienia zrewolucjonizował nasze życie. Liczba jego zastosowań w wielu gałęziach przemysłu jest niezwykle szeroka, dlatego już kilkadziesiąt lat temu na rynku pojawiły się pierwsze ozonatory, czyli generatory ozonu do stosowania na skalę przemysłową. Dowiedz się więcej na temat przydatności ozonu i ozonowania w różnych branżach i poznaj markę KoronaOzon – czołowego polskiego producenta ozonatorów.

Jak wykorzystuje się ozon w przemyśle?

Odkryty niemal 200 lat temu przez C.F. Schönbeina ozon, czyli trójatomowa cząsteczka tlenu, od wielu dekad ma szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Ozon jest niezastąpiony w branży spożywczej, gdzie służy m.in. do dezynfekowania owoców, warzyw i innych produktów. Równie dobrze sprawdza się przy czyszczeniu pomieszczeń, takich jak magazyny, budynki rolnicze, kurniki i wiele innych. Ozonowanie wody jest z kolei procesem, dzięki któremu mamy nie tylko czystszą wodę pitną, ale również wolną od bakterii i drobnoustrojów wodę w basenie czy oczku wodnym. Dzięki swoim silnym właściwościom biobójczym ozon skutecznie zabija nie tylko bakterie, ale także grzyby, pleśnie, drobnoustroje, oraz ich przetrwalniki. Jeśli dodamy do tego fakt, że ozon jest pierwiastkiem przyjaznym dla środowiska i bezpiecznym dla człowieka, nie powinien dziwić nas fakt tak szerokiego zastosowania ozonatorów, czyli profesjonalnych generatorów ozonu na przemysłową skalę.

Ozonatory Korona – doświadczenie i niezawodność

Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór ozonatorów służących m.in. do ozonowania powietrza lub wody. Ich parametry oraz oczywiście ceny, mogą być bardzo zróżnicowane. Najtańsze ozonatory kosztują kilka tysięcy złotych, najdroższe i zarazem najbardziej wydajne – kilkadziesiąt tysięcy. Warto wybierać generatory ozonu od sprawdzonych producentów, takich jak ceniona na całym świecie polska marka KoronaOzon z Piotrkowa Trybunalskiego, oferująca swoje produkty pod adresem http://www.koronaozon.pl/generatory-ozonu/. Laboratorium od dziesięcioleci prowadzi badania nad możliwościami wykorzystana ozonu w przemyśle i konstruuje ozonatory w oparciu o wypracowaną przez siebie technologię. W ofercie marki znajdziemy ozonatory do wielu zastosowań, m.in. do sterylizacji magazynów, ozonowania powietrza w chlewniach, kurnikach i oborach, ale również profesjonale urządzenia do ozonowana wody pitnej oraz do mycia owoców, warzyw, ryb czy mięsa, stosowane w ubojniach i zakładach przetwórstwa mięsnego. Dzięki swojej konstrukcji ozonatory Korona mogą pracować również w mocno zapylonym środowisku oraz wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018