REKLAMA

Piękne i zadbane dłonie

18:43, 29.11.2017 | Materiały partnera
REKLAMA
Skomentuj

Mówi się, że dłonie są jednym z ważniejszych elementów, na który zwracamy uwagę, oceniając drugą osobę. I nie ma tutaj oczywiście podziału na płeć, bo zadbana skóra i paznokcie dotyczą wszystkich, ale kobiety mają zdecydowanie więcej możliwości, by pięknym manicure przykuć uwagę. I choć oczywiście, dieta, prace domowe czy też na przykład pisanie na klawiaturze bardzo mocno osłabiają płytkę, sprawiają, że może ona się rozdwajać, to duża oferta środków do pielęgnacji sprawia, że coraz łatwiej wzmocnić paznokcie nie tylko kosmetykami, ale również odpowiednią dietą.

Odżywiać i pielęgnować

Prawdziwa pielęgnacja rozpoczyna się od odżywki do paznokci. Oczywiście warto stosować ją regularnie, by zawarte składniki odżywcze mogły odbudować płytkę. Poza tym warto dobrać odpowiedni kosmetyk do konkretnego problemu. Odżywki do paznokci świetnie wzmacniają płytkę, działają regenerująco i uelastyczniają. Niektóre dostarczają również niezbędnych witamin czy też substancji mineralnych takich jak krzem, magnez, keratyna, wapń. To niezbędnik dla wszystkich tych, którzy nie mogą się uporać z łamliwymi, rozdwajającymi się, słabymi i zniszczonymi paznokciami. Dobry preparat potrafi zdziałać cuda, ale to wymaga cierpliwości. Warto przy łamliwych paznokciach stosować preparaty w płynie, które zawierają dużo wapnia i żelaza. Osłabione warto pokryć odżywką w formie lakieru.

Warto, wzmacniając paznokcie, zadbać o odpowiednią dietę – bogatą w witaminy A, B i C, a także biotyny. Poza tym dobroczynnie działa również wapń, jodyna, żelazo, magnez i cynk oraz kwasy omega. Te składniki można znaleźć w rybach, orzechach, nasionach oraz zielonych warzywach i owocach.

Kolor i kształt

Warto odżywione i zadbane płytki pokryć pięknym kolorem. Niezastąpione w takim wypadku będą bazy pod lakier do paznokci. Nie tylko sprawią, że emalia będzie się dłużej utrzymywać i lepiej przylegać, ale również chroni płytkę przed przebarwieniami. To szczególnie istotne, jeśli wybieramy ciemne kolory. Poza tym dobrej jakości bazy do paznokci wzmacniają płytkę, a niektóre w doskonały sposób, ją zmatowią. Ten efekt sprawia, że lakier jest niemalże przyciągany i utrzymuje się bardzo długo. To pozwala się oczywiście cieszyć pięknymi dłońmi bez obawy o odpryski, pęknięcia czy też otarcia. Dobre lakiery do paznokci do stylowe i modne wykończenie całej stylizacji. Warto zadbać, by były położone perfekcyjnie, ponieważ tylko w ten sposób osiągniemy efekt, od którego nie będzie można oderwać oczu.

(Materiały partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017