Zamknij

Czyste zęby w 10 krokach, czyli jak korzystać ze szczoteczki sonicznej

18:33, 29.11.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Oczyszczanie uzębienia szczoteczką soniczną jest intuicyjne - nie trzeba tu specjalnych rad czy instrukcji. Jeżeli jednak zwrócisz uwagę na kilka poniższych zasad, korzystanie ze szczoteczki sonicznej stanie się jeszcze bardziej komfortowe, a urządzenie - nigdy cię nie zaskoczy. Jak więc postępować, by kompleksowo oczyścić jamę ustną przy użyciu szczoteczki sonicznej w 10 krokach?

Przechowuj szczoteczkę suchym miejscu, na płaskiej powierzchni

Głowica szczoteczki sonicznej to idealne miejsce dla rozwoju bakterii. Dlatego kluczowe jest, by przechowywać ją w suchym miejscu. Umieszczenie stacji ładującej ze szczoteczką na większej, płaskiej powierzchni, uchroni urządzenie przed zrzuceniem.

Przed użyciem - naładuj szczoteczkę soniczną

Szczoteczki soniczne to urządzenia zbudowane w bardzo przemyślany sposób. Potrafią działać bez ładowania przez okres od 2 do 6 miesięcy - są więc idealne dla osób zapominalskich. Warto jednak wyrobić sobie nawyk regularnego ładowania naszego urządzenia (bądź wymieniania w nim baterii), by nigdy nie zaskoczyło nas tym, że nie włączy się. Większość ze szczoteczek sonicznych posiada na panelu sterowania kontrolkę poziomu baterii, która świeci się, gdy poziom energii jest niski. Najciekawsze modele szczoteczek znajdziemy na stronie https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-soniczne

Jaką pastę do zębów wybrać?

Po wzięciu naszej szczoteczki w dłoń, musimy nałożyć na nią niewielką ilość pasty. Produkt zakupiony do używania razem ze szczoteczką soniczną, powinna spełniać trzy podstawowe wymogi i mieć:

- niski współczynnik RDA, by w połączeniu z szybkimi ruchami głowicy nie uszkodzić zębiny,

- mało substancji pieniących,

- gęstą konsystencję.

- Cztery strefy uzębienia

Właściwe szczotkowanie zębów powinno rozpocząć się od podzielenia uzębienia na 4 równe części. Każdą z nich oczyszczamy przez 30 sekund, a szczotkowanie - rozpoczynamy od zębów górnych.

Pełne dwie minuty szczotkowania

Zęby powinno sie szczotkować przez czas dwóch minut - nie krócej! Niektóre tryby wbudowane w szczoteczki soniczne mogą trwać dłużej - np. 2 i pół minuty. O upływie wymaganego czasu poinformuje nas szczoteczka - zawibruje, bądź wyłączy się.

Pamiętaj, by po spożyciu pokarmów zawierających rozmiękczające szkliwo kwasy (owoce, napoje gazowane) odczekać co najmniej 30 minut przed wyszczotkowaniem zębów.

Wypłucz jamę ustną wodą

Po zakończeniu szczotkowania, wyłącz szczoteczkę i dokładnie wypłucz jamę ustną wodą, by pozbyć się pozostałości pasty, resztek pokarmowych i płytki nazębnej.

Oczyść język

Na języku znajduje się nalot bakteryjny, odpowiedzialny za próchnicę i nieświeży oddech. Oczyść go, używając do tego specjalnego czyścika bądź końcówki szczoteczki sonicznej.

Nitkowanie i płukanie

Kolejnym krokiem, który powinien być wykonywany co najmniej raz dziennie jest nitkowanie zębów. Aby kompleksowo oczyścić uzębienie, oczyść je nicią dentystyczną i pozbądź się płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych. Następnie, możesz użyć płynu do płukania jamy ustnej o idealnych dla ciebie właściwościach. Płyn zabije bakterie tam, gdzie szczoteczce i nitce nie udało się dotrzeć - np. na policzkach, dziąsłach.

Dokładnie umyj szczoteczkę

Po zakończeniu szczotkowania i innych zabiegów higienicznych, dokładnie umyj szczoteczkę. Zdejmij główkę , wypłucz ją pod bieżącą wodą, by nie odkładały się na niej resztki pasty. Raz w miesiącu możesz sparzyć głowicę wrzątkiem.

Odłóż szczoteczkę na ładowarkę

Aby nigdy nie zapomnieć o naładowaniu urządzenia, osusz je i odłóż na stację dokującą.

Jeżeli chcesz, by wprowadzenie w życie powyższych kroków skutkowało pozbyciem się próchnicy i kompleksową higieną jamy ustnej - pamiętaj o regularnej wymiennie główki. Powinna ona mieć miejsce najrzadziej co trzy miesiące. Jeżeli jednak włókna końcówki odkształcą się bądź zaczną wypadać - zakup nową głowicę wcześniej.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%