Zamknij
REKLAMA

Egzema - co to jest, jakie są jej objawy i przyczyny u dzieci?

10:20, 10.10.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Przesuszona skóra, pojawiające się wypryski czy zaczerwienienia mogą świadczyć o wystąpieniu u danej osoby choroby skórnej, nazywanej egzemą. Jest to schorzenie dermatologiczne, którego doświadczają także najmłodsi pacjenci. Jak je rozpoznać i jakie są przyczyny egzemy u dzieci?

Czym jest egzema?

Egzema to nic innego jak wypryski skórne, które występują w przebiegu stanu zapalnego skóry. Nawet 10 proc. populacji ludzkiej dotkniętych jest tą chorobą. Objawy egzemy są bardzo indywidualne i zależą od wielu czynników. Wypryski najczęściej zajmują okolice nadgarstków, łokci, skórę pod kolanami, ale mogą pojawiać się i rozprzestrzeniać także i na inne obszary ciała.

Jak czytamy na stronie http://dermozdrowi.pl/o-problemie-malego-alergika-czyli-egzema-u-dzieci/, egzema może mocno utrudnić normalne funkcjonowanie, ponieważ skóra swędzi, jest bardzo delikatna i podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Egzema u dzieci często jest mylona z alergią, choć właściwie alergeny mogą przyczyniać się do powstawania stanu zapalnego skóry.

Przyczyny egzemy u dzieci

Lekarze uznają, że w przypadku różnych rodzajów egzemy wspólnym mianownikiem jest alergia. Jednocześnie jak wiele innych dolegliwości, skłonność do pojawiania się wyprysków może być uwarunkowana genetycznie. Jeśli rodzice dziecka mają zdiagnozowane alergiczne dolegliwości skóry, to prawdopodobieństwo wystąpienia egzemy u dziecka wynosi aż 40 proc. Naukowcom tak naprawdę trudno jest ustalić jednoznaczną przyczynę egzemy u pacjentów. Być może wynika ona z błędnej odpowiedzi na wpływ alergenów ze strony układu odpornościowego człowieka

Objawy egzemy u dzieci

W każdym przypadku dziecka chorego na egzemę, jej objawy mogą być zupełnie inne. Jedne dzieci z egzemą mają mocno przesuszoną skórę na nadgarstkach, pod kolanami i na łokciach, a u innych egzema objawia się wypryskami w postaci ropnych krostek. Uporczywe swędzenie to kolejny objaw egzemy - ważne jest, aby rodzic zadbał o nierozdrapywanie zmian skórnych, ponieważ w ten sposób bakterie rozprzestrzenią się po całej skórze, a jej stan się zdecydowanie pogorszy.

Więcej na temat egzemy u dzieci i dorosłych można przeczytać na stronie http://dermozdrowi.pl/. Dzięki znajomości jej pierwszych objawów będziemy wiedzieć, kiedy warto się zgłosić do dermatologa po fachową pomoc. Ważne jest prawidłowe zdiagnozowanie schorzenia, a powinien się tym zająć specjalista. Przy pierwszych objawach mogących wskazywać na egzemę najlepiej wybrać się z dzieckiem do pediatry, który pokieruje jego dalszym leczeniem. 

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MikołajMikołaj

0 0

Najważniejsze to dostać się do dobrego alergologa!! na stronie Odetchnij Spokojnie jest spis gabinetów, korzystałem sam jak i mój synek Julek i trafiliśmy na cudowną panią doktor z Grodziska! 12:59, 10.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018