Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto palić ekogroszkiem?

11:25, 26.09.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Materiały promocyjne

Ekogroszek to wysokiej jakości paliwo przeznaczone do kotłów z automatycznym podajnikiem paliwa. Pozwala osiągnąć dużą efektywność, przy niewielkim nakładzie cenowym. Zawiera w sobie niewielką ilość siarki i ma bardzo małą wilgotność. Każda osoba wykorzystująca ekogroszek w codziennym życiu wie doskonale, że tworzy on niewiele popiołu, zatem jest to dobry wybór, jeśli chodzi o kotły centralnego ogrzewania. Sprawdź, jakie jeszcze argumenty przemawiają za wybraniem ekogroszku do zasilania kotła.

Argumenty przemawiające za zastosowaniem ekogroszku

Jak się okazuje, ekogroszek to ulubiony materiał opałowy wielu Polaków, nie tylko ze względu na cenę. Do postawienia na niego przemawia choćby argument, że stosując ekogroszek bezpośrednio przyczyniamy się do zmniejszenia ilości produkowanych gazów cieplarnianych do atmosfery ziemskiej, co jak nie trudno się domyślić – ma pozytywny wpływ na klimat. Dodatkowo jest bardzo tani, dlatego jego zakup nie odbije się aż tak bardzo na domowym budżecie. Tańszy od ekogroszku jest tylko miał, który jednak emituje kilka razy więcej szkodliwych substancji podczas spalania. Dlatego Twój wybór powinien być w dużej mierze uzależniony od tego, jak bardzo zależy Ci na środowisku. Nie można zapomnieć też o tym, że ekogroszek nie traci swojej kaloryczności i posiada ogromną wydajność spalania. Jakby zwrócić jeszcze uwagę na jego składowanie to okaże się, że jest ono łatwe i tanie. W jaki sposób można go przechowywać? Zaraz się tego dowiesz.

Ekogroszek workowany

Ekogroszek wesoła proponuje swoim klientom ekogroszek zapakowany w worki lub luzem. To jaki wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie kupowałeś ekogroszku, to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jeszcze przed zakupem, w jaki sposób będziesz go przechowywał. Nie trudno się domyślić, że ekogroszek workowany przenosi i składuje się dużo łatwiej, niż ekogroszek luzem. Główną zaletą jest również to, że nie brudzi i nie robi bałaganu. Do tego znacznie łatwiej jest przetransportować materiał zapakowany w worki, niż trudzić się jego przekładaniem na taczkę lub inny tego typu przyrząd. 

Jeśli planujesz zakup ekogroszku workowanego, a najniższa cena nie jest dla Ciebie aż tak bardzo ważna, to najlepiej będzie, jeśli wybierzesz ekogroszek workowany bezpośrednio przez kopalnię. Dzięki temu zdecydowanie zmniejszysz ryzyko tego, że zawartość opakowania będzie mieć mniejsze parametry niż etykieta.

(Materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

kaniakania

2 0

Cena dobrego ekogroszku sięga 1000 zł. Czy to jest niska cena? Chyba ktoś nie odrobił lekcji.
13:13, 27.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018