Zamknij
REKLAMA

W poszukiwaniu raju

10:00, 20.09.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Materiały promocyjne

Od kilku lat lato w Polsce nie zachęca do plażowania, a wypoczywający nad Bałtykiem nieraz z przerażeniem patrzą na prognozy pogody. Marzyłoby się wręcz odpoczywanie na gorących piaskach, kąpiele w przyjemnej wodzie oraz cały szereg atrakcji i możliwości. Coraz częściej więc na urlop wybieramy południe Europy, które nie dość że zapewnia idealną pogodę, to jeszcze jest zdecydowanie bezpieczniejsza niż inne rejony świata. Jednym z głównych kierunków podróży staje się więc Teneryfa.

Urlop na Kanarach

Ten najpiękniejszy z archipelagów przyciąga przede wzystkim zapowiedzią beztroskiego odpoczynku na wspaniałych plażach. Poza tym jest idealnym miejscem do aktywnego spędzania czasu wolnego. Miłośnicy wodnych szaleństw swój raj znajdą w parku wodnym Siam Park, który jest podzielony na trzy strefy: Relaks, Adrenalina i Rodzina. Dzięki temu każdy może znaleźć idealną rozrywkę dla siebie. Poza tym na uwagę zasługują rozliczne tawerny i winnice, w których można spsóbować nieziemskich trunków oraz porozmawiać z mieszkańcami. Sama Teneryfa to miejsce pełne kontrastów – poza obleganymi przez turystów miejscami łatwo jest znaleźć ustronne zatoczki. Niedaleko zabytkowych miasteczek wyrastają nowoczesne apartamentowce.

Wyspa kontrastów

Oferta http://dreamtours.pl/wakacje/teneryfa pozwala spędzić wyjątkowe wakacje w miejscu, którego nie da się zapomnieć. Najczęściej turyści wybierają urlop w Playa de las Americas, który jest największym i najbardziej rozrywkowy z kurortów Teneryfy. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą wypocząć na rozgrzanych piaskach, a wieczorem spędzać czas w restauracjach, a noc w klubach lub dyskotekach. Tutaj życie toczy się całą dobę i okazji do wyjątkowej zabawy nie brakuje. Z drugiej strony Teneryfa to doskonałe miejsce dla wszystkich tych, którzy szukają ciszy i spokoju. W najpiękniejszych miejscach wybrzeża na uwagę zasługują czarne brzegi, zachwycające urwiska i doskonała panorama. Spokojniejszym kurortem jest Costa Deje lub los Christianos z zachwycającą promenadą w porcie.

Poza plażowaniem i nocnymi rozrywkami na Teneryfie można zobaczyć wyjątkowy ogród zoologiczny, który położony jest na terenie pięknego parku. Znajdziemy tam akwarium z orkami, rekinami, delfinarium czy miejscami dla pingwinów, papug i innych egzotycznych zwierząt. Punktem obowiązkowym każdego urlopu jest Wulkan Pico del Teide, który jest najwyższym szczytem Hiszpanii. To okazja do przejechania się kolejką lub wspinaczki po świetnie przygotowanych szlakach. A widoki są po prostu zachwycające. 

(Materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018