Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o ogród latem?

12:01, 13.09.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Przyjęło się, że ogród to swego rodzaju wizytówka każdego domu. To, w jaki sposób się prezentuje świadczy o jego mieszkańcach, którzy w mniejszym lub większym stopniu przykładają wagę do jego wyglądu. Ogród sprzyja wypoczynkowi i regeneracji sił po ciężkim dniu, ale też jest wspaniałym miejscem spotkań i wspólnego spędzania czasu z rodziną lub znajomymi. Sprawdź, co zrobić aby ogród cieszył oko Twoje i Twoich gości oraz by przyjemnie było w nim po prostu posiedzieć.

Nawożenie, ochrona i pielęgnacja

Lato to pora, kiedy kontynuujemy większość prac zaczętych wiosną. Szczególnej opieki wymagają posadzone przez nas rośliny, które mogą cierpieć na niedobór wody, np. podczas okresu niewielkich opadów. Dlatego właśnie jedną z najważniejszych czynności latem jest podlewanie. Podczas upałów woda paruje z gleby bardzo szybko, co grozi przesuszeniem roślin. Mało która roślina wykazuje wysoką odporność na suszę. Jeśli jednak mieszkasz na terenie, gdzie ziemia nie sprzyja siewom a słońce pali wszystko na swojej drodze to dobrze jest zainwestować np. w nasiona traw odporne na susze, które bez problemu poradzą sobie z długoterminowym niedoborem wody. Piękne rośliny mniej lub bardziej odporne na wysoką temperaturę znajdziesz tutaj: https://dream-garden.pl/. Pamiętaj jednak, by latem nie podlewać swoich roślin w dzień, gdyż kropelki wody szybko wyparują, a przy tym jej liście mogą zbrązowieć. W razie takiej konieczności wspomagaj wzrost kwiatów płynnym nawozem do wody lub innymi nawozami dedykowanymi danemu gatunkowi.

Ogrody wertykalne

Ciekawym pomysłem, który cieszy się coraz większym uznaniem społeczeństwa są ogrody wertykalne. Dzięki kreatywnemu rozwiązaniu można całkowicie zmienić jakość wnętrza, w którym dużo przyjemniej będzie spędzać swój wolny czas. Zielone ściany wyciszają i wprowadzają w nastrój błogości, w ich otoczeniu można odnaleźć wewnętrzny spokój i pogodę ducha. Nie ma żadnego problemu by zaadaptować dowolną pionową ścianę budynku. O tym, w jaki sposób to zrobić przeczytasz np. tutaj http://dream-wall.pl/. Jak się okazuje, ogrody wertykalne mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Nasycają powietrze, którym oddychamy życiodajnym tlenem oraz nawilżają je. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które nie dysponują ogrodem, mieszkają w mieście i nie mają wystarczająco dużo miejsca dla roślin. To także świetna alternatywa dla przyozdabiania zielenią balkonów.

(Materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018