Zamknij
REKLAMA

Czy dany ubezpieczyciel zawsze ma najtańsze OC?

00:00, 28.08.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Czy dany ubezpieczyciel zawsze ma najtańsze OC? Fot. depositphotos

Znaczna część kierowców pozostaje przy ofercie dotychczasowego ubezpieczyciela. Właściciele pojazdów są bowiem przekonani, że i kolejna propozycja obowiązkowej polisy będzie równie atrakcyjna. Tymczasem może okazać się, że... taki kierowca płaci więcej nawet o 50 proc. Czy można tego uniknąć?

Stawki OC w 2017 roku na Rankomat.pl wskazują jednoznacznie, że doszło do nieznacznej obniżki cen obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Kierowcy mogliby jednak zapłacić znacznie mniej, gdyby pod uwagę wzięli oferty przygotowane również przez inne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Lojalność nagradzana, ale...

Kierowcy, którzy decydują się na wykupienie nowej polisy u tego samego ubezpieczyciela liczą, że kolejną dostaną na identycznych warunkach. Trzeba jednak mieć świadomość, że wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe „sondują” rynek, co pozwala im oceniać ryzyko ubezpieczeniowe indywidualnie dla grup kierowców. Oznacza to, że najtańsza oferta z zeszłego roku będzie już nieaktualna.

Należy jednak podkreślić, że zwykle lojalność bywa nagradzana. Ubezpieczyciele proponują kierowcom dodatkowe zniżki w zamian za przedłużenie umowy na nowych warunkach. Co prawda można w ten sposób obniżyć wysokość składki, ale jednocześnie może okazać się, że inne towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponuje niższą kwotę – taką, która będzie bardziej atrakcyjna nawet w porównaniu do kwoty ze zniżką.

Chcesz zaoszczędzić na OC? Porównuj oferty

Skoro już wiesz, że konkretna firma ubezpieczeniowa nie zawsze ma najtańsze OC, warto poznać stawki proponowane przez innych ubezpieczycieli. Porównanie dostępnych ofert to najlepszy sposób, aby zaoszczędzić nawet do 50 proc.

Najprostszą metodą, dzięki której oszczędzisz sporo czasu i nerwów, jest skorzystanie z internetowej porównywarki. Wystarczy wypełnić formularz umieszczony na stronie, by uzyskać informację zwrotną o szacowanych wysokościach składek proponowanych przez różnych ubezpieczycieli. Potem nie pozostaje nic innego jak tylko wybrać najtańszą ofertę i podpisać umowę na kolejne 12 miesięcy.

Najtańsze OC bez ryzyka

Wybierając najtańsze OC, wcale nie musisz obawiać się ograniczonego zakresu ochrony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda firma ubezpieczeniowa – niezależnie od tego, jaką stawkę zaproponowała kierowcy – jest zobowiązana pokryć koszty likwidacji szkód, a także zapewnić samochód zastępczy z OC sprawcy.

Jeżeli zależy Ci na oszczędnościach, wybierz najtańsze OC – niezależnie od tego, która firma ubezpieczeniowa je proponuje.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018