Zamknij
REKLAMA

Za kierownicą bez uprawnień, z ponad 3 promilami

11:40, 18.04.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

[ALERT]1492508641449[/ALERT]

Okres świąt w policyjnych kronikach zapisał się ujawnieniem 4 nietrzeźwych kierujących, 8 kolizjami i kilkoma wybrykami chuligańskimi. W ogólnym ujęciu był to bardzo spokojny czas.

W czasie około świątecznym (od piątku 14 kwietnia do północy 17/18 kwietnia) w Gorlicach i całym powiecie służbę pełniło łącznie (w systemie rotacyjnym) 36 policjantów drogówki, 126 policjantów innych wydziałów oraz 1 strażnik miejski. Okres ten w kronikach policyjnych zapisał się niewielką ilością zdarzeń, choć przypadek dwóch kierowców przyłapanych na prowadzeniu pojazdów po spożyciu alkoholu budzi grozę. Tym większą, że legitymowali się sporą ilością alkoholu w organizmie oraz brakiem uprawnień do kierowania.

Piątek 14 kwietnia to zaledwie jedna kolizja oraz zero ujawnionych nietrzeźwych kierujących. Wielka Sobota, czyli 15 kwietnia to dzień obfitujący w czasie tegorocznych świąt w zatrzymanych nietrzeźwych użytkowników dróg.

O godzinie 18.40 w Szalowej zatrzymano mieszkańca tejże miejscowości poruszającego się motocyklem. W wyniku kontroli okazało się, że zatrzymany miał 2,1 promila alkoholu w organizmie, nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, a sam pojazd nie był oficjalnie dopuszczony do ruchu. Wniosek w tej sprawie trafi do Sądu.

O godzinie 20.55 na ulicy Dukielskiej w Gorlicach do kontroli zatrzymano rowerzystę. Jak się okazało mieszkaniec Krynicy poruszał się jednośladem mając w wydychanym powietrzu 0.5 promila alkoholu, za co został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Około godziny 23.00 oficer dyżurny po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia skierował patrol policji do Klimkówki, gdzie widziano samochód osobowy jadący „wężykiem”.  Policjanci przebadali kierowcę zatrzymanego Audi. Mieszkaniec Kąclowej wydmuchał 2.65 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Wielkanocna niedziela upłynęła pod znakiem czterech niegroźnych kolizji. Nie ujawniono w tym dniu, ani jednego nietrzeźwego kierowcy.

Niechlubnym rekordzistą tegorocznych świąt został ujawniony w poniedziałek mieszkaniec Brunar, który kierował samochodem marki Mercedes mając w wydychanym powietrzu 3,57 promila alkoholu. W toku czynności sprawdzających okazało się, że mężczyzna ten nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Tegoroczne Święta można uznać za stosunkowo spokojne na drogach naszego powiatu. W zakresie ładu i porządku publicznego odnotowaliśmy kilka zdarzeń. Z przykrością należy zauważyć, że niektórym osobom tradycja myli się z wybrykami czysto chuligańskimi. W nocy z 16 na 17 kwietnia pełniliśmy wzmocnione służby na terenie całego powiatu gorlickiego. W tym czasie ujawniono kilka zdarzeń, które nie mają nic wspólnego z wielkanocnymi zwyczajami. Na ulicy Kościuszki w Gorlicach doszło do uszkodzenia ogrodzenia oraz wybicia szyb w jednym z lokali usługowych. W Korczynie doszło do zniszczenia ogrodzenia i drzewek, w Smerekowcu zamalowano szyby w tamtejszym sklepie. Nieznani sprawy swoimi żartami mogli doprowadzić też do poważnych zdarzeń na drodze. W Siedliskach z tamtejszego boiska sportowego przeniesiono na jezdnię bramki, a w Stróżówce spod jednego z domów zabrano pług porzucając go na środku drogi – relacjonował dla GORLICE24.pl młodszy aspirant Grzegorz Szczepanek z KPP Gorlice

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

MaroMaro

4 0

A co to się działo w sobotę po południu przy remizie w Wójtowej, że kilka radiowozów na sygnałach tam jechało ?. 16:26, 18.04.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

........

0 0

Największe gnidy z Wójtowej wyskoczyli do chłopaków wiec od strony chłopaków musiała byc interwencja pięściami. W rezultacie zadzwonił ktoś na psiarnie???????? 15:04, 20.04.2017


REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018