Zamknij
REKLAMA

Gorlicki policjant z ratownikiem WOPR uratowali tonących

11:19, 04.09.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

[ALERT]1504516907181[/ALERT]

W minioną sobotę, 2 września, policyjny „wodniak” wspólnie z ratownikiem WOPR uratowali dwóch mężczyzn na Zalewie w Klimkówce. Nagły, silny wiatr wytworzył falę, która przewróciła kajaki, którymi płynęli wczasowicze. Dzięki szybkiej reakcji patrolu nie doszło do tragedii.

W miniony weekend pogoda nad Zalewem w Klimkówce była bardzo zmienna i kapryśna. Nie odwiodło to jednak 4 mieszkańców Podkarpacia od wypłynięcia kajakami na wody Klimkówki. Na szczęście nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci oraz ratownicy WOPR, którzy w okresie wakacyjnym stacjonują tam na stałe.

Około godz. 13:10 patrol "wodniaków" otrzymał zgłoszenie o wywróceniu się 2 kajaków, którymi płynęło 4 mężczyzn. Patrol natychmiast popłynął policyjną łodzią we wskazane miejsce. Dwóm z nich udało się dopłynąć do brzegu i przyciągnąć za sobą swój kajak. Dwaj inni pozostawali w wodzie próbując ratować niemal całkowicie zatopiony kajak.

Szybka reakcja patrolu oraz fakt, że mężczyźni posiadali kapoki pozwoliły uniknąć tragedii. Policjant i ratownik podjęli obu mężczyzn z wody na swoją łódź, a następnie przetransportowali ich do brzegu holując za sobą kajak.

To już kolejna w tym sezonie skuteczna akcja ratunkowa policyjnych „wodniaków” na zalewie w Klimkówce. Wspólne patrole z WOPR pozwoliły uniknąć wielu tragedii. Warto zaznaczyć, że podczas tegorocznych wakacji na terenie powiatu gorlickiego nie było przypadków utonięć. Apelujemy o rozwagę podczas wypoczywania nad wodą. Najpierw zadbajmy o własne bezpieczeństwo i realnie oszacujmy nasze umiejętności i możliwości. Zmienna pogoda może zaskoczyć nawet doświadczonych żeglarzy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

aliali

23 0

Kapoki ich uratowały. 14:30, 04.09.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

janojano

5 5

Fakt, po to są właśnie kapoki, ale ludzie (policjant i ratownik) też swoje zrobili. 14:48, 04.09.2017


REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018