Zamknij
REKLAMA

Bobowa też „naświetla” wodę

12:16, 13.06.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Bobowa wzorem Gorlic po ostatnich „alarmach” związanych z nieprzydatnością miejskiej wody do spożycia zainwestowała w filtr UV. Jednak bobowska instalacja pomimo tego samego producenta była niemal trzy razy tańsza. 

7 czerwca do pracy w miejskim wodociągu w Bobowej włączono do ciągłej eksploatacji filtr z lampami UV.

Inwestycja montażu lamp UV w ciągu technologicznym stacji uzdatniania wody w Bobowej to koszt blisko 35 tysięcy złotych. Jest to najskuteczniejszy sposób sterylizacji wody pitnej – eliminuje bakterie i wirusy poprzez uszkodzenie ich DNA i RNA.

Naświetlanie wody światłem ultrafioletowym jest metodą dezynfekcji, która nie wprowadza żadnych środków chemicznych, nie zmienia smaku i zapachu wody oraz nie grozi przedawkowaniem środka dezynfekcyjnego. Urządzenie wyposażone jest także w elektroniczny układ sterowniczy oraz alarmowy. Gwarantuje wysoką skuteczność, niezawodność działania oraz długotrwałość przy jednocześnie minimalnej obsłudze. Posiada również: licznik całkowitego czasu pracy, licznik liczby wyłączeń, optyczny wskaźnik uszkodzenia promiennika UV, dźwiękowy wskaźnik uszkodzenia promiennika UV, elektroniczny miernik promieniowania UV, zabezpieczenie temperaturowe, które wyłączy promienniki w przypadku zaniku przepływu i wzrostu temperatury. Nie ma możliwości przedawkowania promieniowania UV podczas dezynfekcji wody w korpusie sterylizatora.

Dzięki powyższym zabiegom mieszkańcy korzystający z sieci wodociągowej, która w gminie Bobowa mierzy ponad 56 km, zyskali dodatkową gwarancję jakości dostarczanej im wody.

źródło: UM Bobowa

[ZT]5098[/ZT]

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

jancikjancik

3 6

Burmistrz Ligeza dba o wszystko, zasługuje na otrzymywane nagrody. Oby więcej takich ludzi rządziło miastami i wioskami. 18:22, 13.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stary komuchStary komuch

12 1

Ja tylko skomentuję szpilkę Pana redaktora Jarka..."że bobowska instalacja jest 3x tańsza"
Otóż gorlicka instalacja ma 6x większą przepustowość.
Panie Jarku, naprawdę niepotrzebne te szpilki. 19:40, 13.06.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

takaprawdatakaprawda

5 1

Taka jest rola gadzinówek szczujni. Podają półprawdy i jak nie ma kto sprostować to taka półprawda idzie w świat, żeby podburzyć motłoch. Standardowe UBeckie metody. 10:12, 14.06.2017


REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018