Zamknij
REKLAMA

Będzie nowy most w Jankowej

15:05, 16.05.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się największa powiatowa inwestycja drogowo-mostowa tego roku. W Starostwie Powiatowym w Gorlicach, z udziałem starosty Karola Górskiego, doszło do podpisania umowy na budową mostu na rzece Biała w Jankowej oraz rozbudowę drogi powiatowej nr 1465K Jankowa-Lipniczka. Koszt inwestycji to 8,5 mln zł.

To bardzo długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców gminy Bobowa. W 2010 roku most został poważnie uszkodzony podczas powodzi. Teraz przyszła pora na budowę nowego i w nowym miejscu. Nowy obiekt będzie miał 75 m długości i 14,5 m szerokości, a światło pod mostem dla swobodnego przepływu wody niesie 70 m. Koszt całej inwestycji to 8,5 mln zł, w tym dotacja z Ministerstwa Infrastruktury – 3,5 mln zł, środki powiatu – 4,5 mln zł i wsparcie gminy Bobowa – 460 tys. zł. – mówił podczas spotkania starosta Karol Górski

Starosta przypomniał, że sprawa budowy mostu zaczęła się na posiedzeniu Zarządu Powiatu Gorlickiego. Dziękował Radzie Powiatu, która zaakceptowała kredyt na finansowanie tej ważnej inwestycji.

Zadowolenie z rozpoczęcia budowy mostu wyrazili obecni na spotkaniu wicestarosta Jerzy Nalepka i członek Zarządu Powiatu Gorlickiego Adam Urbanek – reprezentujący w radzie teren gminy Bobowa. Podkreślali, że jest to niezwykle ważna i oczekiwana przez mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców inwestycja, która może się w przyszłości stać alternatywną trasą komunikacyjną. Wicestarosta życzył dobrego roku i spokojnej rzeki Białej, a Adam Urbanek zapewniał, że będzie często na budowę zaglądał i bacznie obserwował postępy robót.

Inwestycję wykonywać będzie konsorcjum firm, czyli Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa - jako lider, w partnerstwie z PDM GODROM z Gorlic.

Reprezentujący IMB wiceprezes zarządu Roman Rogowski zaznaczył, że nie jest to łatwe zadanie i o krótkim terminie realizacji – do końca br. - ale nie jest to pierwsze wspólne zadanie z GODROM-em, więc jest dobrej myśli.

Umowę na realizację inwestycji podpisali: dyrektor Powiatowego Zarządu Drogowego w Gorlicach Marek Machowski, a ze strony wykonawcy wiceprezes Roman Rogowski.

Zadanie obejmuje w rejonie inwestycji m.in:

  • rozbiórkę istniejącego mostu na rzece Biała oraz przepustów i rowów przydrożnych
  • budowę nowego mostu
  • rozbudowę drogi powiatowej na odcinku 390 m
  • budowę ronda na połączeniu drogi powiatowej z drogami gminnymi
  • umocnienie brzegów rzeki Biała za pomocą narzutu kamiennego
  • budowę chodników, kanalizacji deszczowej, przepustów

źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018