Zamknij
REKLAMA

Pierwszy dzień Kromer Biecz Festival pełen niespodzianek

16:37, 12.08.2017 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

Bogaty repertuar ośmiu koncertów nie stanowi całościowej oferty podczas III edycji Kromer Biecz Festivalu. Dopełnia go program wydarzeń towarzyszących.

Pierwszy dzień festiwalu zainaugurowany został niezapomnianym występem włoskiego kwintetu Ensemble Micrologus w Kolegiacie Bożego Ciała o godzinie 19.30.  Muzycy przedstawili laudy, czyli nabożne pieśni śpiewane w średniowiecznej Italii. Nie była to jedyna muzyczna atrakcja tego wieczoru ponieważ zwieńczeniem pierwszego dnia  festiwalu o godzinie 21.00 był „koncert niespodzianka” zespołu Floripari. W tym roku po raz pierwszy Kromer Biecz Festival wzbogacony został o miasteczko festiwalowe, zlokalizowane na bieckim rynku, w którym oprócz artystycznych niespodzianek czekają dodatkowe atrakcje: stoiska wystawiennicze winiarzy regionalnych, stoiska z regionalnymi potrawami oraz z bieckim piernikiem.

Kromer Biecz Festival posiada także lokalne akcenty. Jedną z inicjatyw podjętych przez Maszynkę Kreatywności jest wystawa „Sztuka Biecznie żywa” artystów związanych z Bieczem, stematyzowanej wokół „Małego Krakowa”. Ekspozycja przedstawia przekrój prac od malarstwa, poprzez szkic, po fotografię. Wystawa czynna jest w dni festiwalowe w punkcie informacji turystycznej.

Po raz kolejny dzięki festiwalowi muzyki dawnej, Biecz znów ożył. Wszystkie urokliwe miejsca wypełniła festiwalowa atmosfera, a w Kolegiacie zgromadziły się tłumy melomanów żądnych muzycznych emocji. Natomiast rynek tętnił życiem aż do późnych godzin wieczornych.  O trwającym wydarzeniu nieustannie przypomina hejnał festiwalowy emitowany z wieży ratuszowej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018