Zamknij
REKLAMA

Minister docenił szymbarski Skansen

18:12, 19.06.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj
foto: Marta Ankiersztejn

Czerwiec zapisze się złotymi zgłoskami w historii Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. W tym bowiem miesiącu pracownicy tej niezwykle zasłużonej dla powiatu gorlickiego placówki odebrali z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego prestiżową Nagrodę Honorową imienia Oskara Kolberga. O jej randze najlepiej świadczy fakt, iż wręczenie tego cennego wyróżnienia miało miejsce we wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Nagrodę otrzymuje się „Za zasługi dla kultury ludowej” i przyznawana jest w uznaniu dokonań twórczych, artystycznych i naukowych oraz za działalność wspierającą kulturę regionalną. Ustanowiona w 1974 r. na Mazowszu ma rangę wyróżnienia ogólnopolskiego. Oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku otrzymał nagrodę honorową w kategorii 6. dla instytucji i organizacji zasłużonych w opiece i upowszechnianiu kultury ludowej.

Przyznana nagroda ma także wymiar symboliczny, bo przecież patronem skansenu jest etnograf i znawca sztuki ludowej, prof. Roman Reinfuss, wybitny kontynuator dzieła Oskara Kolberga. Wyróżnienie to jest również wyrazem uznania dla dokonań Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, którego to inicjatywy i projekty cieszą się wielkim uznaniem Gorliczan oraz wyznaczają nowe kierunki w życiu kulturalnym regionu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

zł?zł?

5 6

Zapomniano o podaniu wysokości nagrody ! 19:26, 19.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A-linkaA-linka

3 3

Gratulacje dla p.Brzozowskiego i wszystkich pracowników Skansenu. Cieszy,że doceniana jest praca nie tylko w dużych ośrodkach, ale również w małych miejscowościach, daleko od stolicy. I nie pytajmy o kasę, bo to jest nietaktowne. Zauważono, doceniono i nagrodzono - to jest najważniejsze. 13:26, 20.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FutoFuto

1 0

No to rremmoont będzie nareszczie, bo folia i plandeki na dachach. 08:56, 21.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018