Zamknij
REKLAMA

Wielki świat w małym smartfonie

15:43, 18.10.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” to kampania społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, której celem jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz profilaktyka poprzez edukację dzieci, które coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń. Ważnym elementem kampanii jest zwrócenie uwagi rodziców oraz środowiska pedagogicznego na zagrożenia, z jakimi dzieci mają lub mogą mieć kontakt w Internecie.

Kampania ma przybliżyć dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Internet to źródło zabawy i wiedzy, a także środek komunikacji, ale może też nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie z nich sprawy i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie smsy lub mają dostęp do treści pornograficznych, czy zawartości nieodpowiednich dla ich wieku. Dzieci powinny znać zasady i wiedzieć, jak być bezpiecznym!

Akcję prowadzą obecnie delegatury UKE w całym kraju. Z inicjatywy Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych za aprobatą Burmistrza Rafała Kukli, przedstawiciele tej instytucji pojawili się również w naszym mieście, aby przybliżyć uczniom zasady bezpiecznego korzystania z sieci. 17 października w dwóch szkołach: MZS Nr 4 i MZS Nr 6, odbyły się zajęcia informacyjne poświęcone bezpiecznemu korzystaniu z sieci.

W szkołach biorących udział w projekcie odbyły się spotkania z uczniami pięciu klas szkoły podstawowej. Poprzez prezentację bajki przygotowanej przez pracowników UKE, zabawy plastyczne oraz przeprowadzenie dyskusji, uświadamiano dzieciom jak bardzo ważne jest korzystanie z Internetu i telefonu komórkowego w sposób przemyślany, ostrożny, a najlepiej za wiedzą i aprobatą osób dorosłych. Pracownicy UKE zapowiedzieli  się z wizytą jeszcze w listopadzie br.

Foto: Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Krakowie / tekst: UM Gorlice

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018