Zamknij
REKLAMA

MBP ma nowego dyrektora

16:49, 28.08.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Jak informuje Urząd Miejski w wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego na stanowisko Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach wybrana została Pani Joanna Kalisz-Dziki.

Nowa dyrektor jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach: Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo i Zarządzania Kulturą – studia podyplomowe. Od 2009 r. związana z Miejską Biblioteką Publiczną w Gorlicach, do marca 2015 r. w Dziale Informacyjno-Bibliograficznym, od kwietnia 2015 r. kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Koordynacji Projektów. Od 1 września 2016 r. pełni obowiązki dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach. Bibliotekarz z zamiłowania. Moderatorka spotkań autorskich. Współpracuje przy tworzeniu projektów ministerialnych. Prywatnie miłośniczka leśnych wędrówek i muzyki elektronicznej.

Przewodniczący Komisji Konkursowej Łukasz Bałajewicz w uzasadnieniu do dokonanego wyboru napisał:

Kandydatka spełniła wszystkie wymagania formalne określone w ogłoszeniu o konkursie  z dnia 18 lipca 2017 r. na stanowisko Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach oraz odbyła rozmowę z Komisją Konkursową z wynikiem pozytywnym. Przedstawiona przez Kandydatkę koncepcja funkcjonowania Biblioteki z uwzględnieniem aspektów organizacyjnych i finansowych pozwala stwierdzić, iż instytucja będzie realizowała właściwie swoje cele statutowe.

Kandydatka wykazała się niezbędną wiedzą z zakresu znajomości przepisów ustaw wraz z przepisami wykonawczymi określonymi w ogłoszeniu o konkursie. Kandydatka posiada doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych pozabudżetowych, wykazała się również znajomością funkcjonowania instytucji kultury oraz bogatą wiedzą na temat historii i tożsamości lokalnej Miasta Gorlice.

Powyższe umiejętności, doświadczenie oraz wiedza Kandydatki dają gwarancję należytego wykonywania powierzonych obowiązków na stanowisku Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018