Zamknij
REKLAMA

Dyrektorskie nominacje

12:16, 24.08.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Tradycyjnie już u progu nowego roku szkolnego Zarząd Powiatu Gorlickiego spotkał się z dyrektorami szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Gorlicki. W trakcie narady starosta Karol Górski wręczył 8 osobom akty powierzenia stanowisk dyrektorskich, w tym trzy zupełnie nowym dyrektorom.

Akty powierzenia stanowisk dyrektorskich z rąk starosty Karola Górskiego i  wicestarosty Jerzego Nalepki, jako zupełnie nowi dyrektorzy, odebrali:
- dr Józef Kasprzak dyrektor Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu
- mgr Adam Niziołek dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi  Królowej w Bieczu,
- mgr Agata Ducal dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Bieczu.

Otrzymali je także:
- mgr Janusz Kryca dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach,
- mgr Renata Stępień dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, 
- mgr Tomasz Kubala dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, 
- mgr Alicja Mołda dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Szymbarku.
- mgr Beata Mikruta teraz dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gorlicach (wcześniej dyrektor PZPO w Bieczu),

U progu nowego roku szkolnego starosta Karol Górski przekazał na ręce dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych życzenia sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.

Gratulacje i życzenia przekazała również przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego Zofia Kamińska.

Starosta Karol Górski dziękował dyrektorom za troskę o obiekty oświatowe i zaangażowanie w ich remonty podczas wakacji. Przypomniał, że w kilku szkołach, przy wsparciu powiatu, prowadzone są prace inwestycyjne.

Poważna inwestycja prowadzona jest w Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach, gdzie trwają prace budowlane związane z wydzieleniem przeciwpożarowym klatki schodowej. Roboty dotyczą także przebudowy wentylacji i centralnego ogrzewania. Koszt całej inwestycji wyniesie 353 tys. zł. Szkoła ogłosiła także przetarg na roboty budowlane dotyczące prac adaptacyjno-dostosowawczych pięciu pracowni w zawodach budowlanych w ramach tworzonego Centrum Kompetencji Zawodowych.

Duże prace inwestycyjno-remontowe prowadzone są w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach. Szkoła przygotowuje się do wdrożenia nowego projektu pn. „LOWE”, czyli  Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych w ramach grantu w wysokości 249 tys. zł z unijnego POWER. W tym celu wykonywany jest kompletny remont 2 sal na II piętrze. Ponadto w ZST wykonano remont sali gimnastycznej i pomieszczeń do niej przylegających  oraz wymianę kabli informatycznych i elektrycznych na II piętrze.

Remonty prowadzone są także w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach przy ul. Ariańskiej 3. Dotyczą przede wszystkim korytarzy szkolnych i obejmują: demontaż boazerii, malowanie ścian i ułożenie płytek w korytarzu głównym. Wykonano także naprawę dachu. Wszystko po to, by Ekonomik dobrze wyglądał na swój jubileusz 75-lecia działalności.

Prace remontowe toczą się również w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach. Trwa remont dachu na budynku magazynowym, czyli wymiana więźby dachowej i pokrycie dachu blacha trapezową.
Trwają również prace przygotowawcze do przeprowadzenia prac adaptacyjnych związanych z nowo tworzoną pracownią fryzjerską dla uczniów w ramach tworzonego Centrum Kompetencji Zawodowych.
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Stary komuchStary komuch

7 7

Zdjęcie krzywe. Na przyszłość to się panoramę składa. Łapanie zakresu po skosie to straszna siara. 18:34, 24.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndrewAndrew

5 0

A a ja jestem ciekaw czy zostały przeprowadzone jakieś remonty w szkole na Górce której jestem absolwentem, bo gdy byłem swego czasu na wywiadówce to byłem w szoku że po upływie dwudziestu paru lat nic się nie zmieniło, a chodzi mi dokładnie o wygląd korytarzy, drzwi wejściowych do klas- po prostu czas w tej szkole stanął w miejscu , czyżby w Gorlicach brakowało farb ? 13:03, 25.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018