Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
15:11, 13.02.2018
W Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbył się uroczysty wernisaż wystawy plastycznej dzieci i młodzieży z pracowni plastycznej instruktora Grzegorza Karpińskiego. Na wystawie prezentowano 106 prac - grafiki (linoryt, sucha igła), prace rysunkowe, techniki malarskie i dekoracyjne - wciągających widza w niezwykły świat wyobraźni i wrażliwości plastycznej dzieci i młodzieży od 6 do 18 lat.
14:05, 07.02.2018
W I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach odbyło się „Kromerowskie Spotkanie z Astronomią”, którego głównym celem było podsumowanie projektu „Reach the Sky” będącego formą popularyzacji astronomii w środowisku lokalnym.
2
12:41, 30.01.2018
Uczniowie klas II i III Technik Handlowiec w Zespole SZkół Ekonomicznych w Gorlicach realizowali Projekt Małopolskiego Instytutu Kultury pt.: Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”. Gracze wcielali się w rolę tkaczy, kowali lub piekarzy.
4
14:08, 18.01.2018
Centra Kompetencji Zawodowych powstały w Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach i Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach. Uczniowie podnoszą w nich swoje kwalifikacje zawodowe, uzyskują nowe kompetencje oraz korzystają z zajęć wyrównawczych i doradztwa edukacyjno-zawodowego. Projekt służy także wzmocnieniu współpracy na linii szkoła – przedsiębiorca oraz podniesieniu atrakcyjności kształcenia dzięki inwestycjom w nowoczesny sprzęt i infrastrukturę.
15:22, 05.01.2018
W Zespole Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach odbyły się warsztaty kulinarne z cyklu: „Profesjonaliści w kuchni - przygotowanie do kariery”, które poprowadził Robert Sowa – restaurator, kucharz, znawca trendów i nowinek kulinarnych. Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z firmą Prymat, którą reprezentował Filip Lato, a z ramienia ZSZ w Gorlicach nad ich przebiegiem czuwała nauczycielka gastronomii Lucyna Prorok.
2
12:25, 15.12.2017
Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola Renata Stępień i koordynatorzy Zespołu do Spraw Promocji Zdrowia: Dorota Zimowska i Bogusław Matała, podczas uroczystej gali w Warszawie, jako jedyni z Małopolski, odebrali z rąk przedstawiciela minister Anny Zalewskiej Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.
4
07:42, 15.12.2017
W sali kameralnej Gorlickiego Centrum Kultury miało miejsce podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród laureatom Gorlickiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowch.
2
20:13, 07.12.2017
Cztery razy do roku Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach organizuje akcje honorowego oddawania krwi – trzy w szpitalu i jedną w szkole. Właśnie w "Budowlance" w Mikołajki przez sześć godzin uczniowie oddawali krew dla potrzebujących. Koordynatorem akcji była nauczycielka Monika Szyca-Ligęza.
15:08, 01.12.2017
W Zespole Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach odbył się konkurs ph. "Olimpiada Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach" dla uczniów: klas VII szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu gorlickiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 33 uczniów.
14:51, 01.12.2017
W Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach po raz kolejny odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Św. Kingi”. Występy oceniało profesjonalne jury w składzie Renata Podobińska – polonistka i Dominika Kubala – teatrolog, a wyłonienie zwycięzcy nie było takie proste, ponieważ poziom był bardzo wysoki. Motywację do walki o podium stanowiła jedna z nagród czyli wyjazd na kolejny etap zmagań w Bochni.
REKLAMA
1
13:02, 28.11.2017
Młodzież ze studia wokalnego Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach przygotowała i zaprezentowała publiczności, w „naturalnej” scenerii klubowej w piwnicy Dworu Karwacjanów, niezwykły koncert ph. Klub 27. Młodzi wokaliści wspierani przez kolegów z grupy filmowej „Ćmy” oraz MDK-owskiej grupy teatralnej „Między słowami” poprowadzili słuchaczy w podróż po mrocznej stronie muzyki rozrywkowej.
10:43, 22.11.2017
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach, pod opieką nauczycielek: Beaty Kosiby-Hućko i Doroty Zimowskiej, zorganizowali kilkugodzinne, edukacyjne podchody po Gorlicach. Ich uczestnikami byli koledzy z ZST i gimnazjaliści biorących udział w konkursie „Matematyczny Wyścig”.
19:45, 20.11.2017
Pod hasłem „Ta nasza młodość...” upłynęło VI Spotkanie Pokoleń organizowane przez Zarząd Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera oraz Dyrekcję Szkoły w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach.
19:37, 20.11.2017
Nadwrażliwa osoba, borykająca się z depresją i stanami lękowym – taki właśnie był poeta austriacki Georg Trakl. Jego historię zaprezentowano w spektaklu „Noc Trakla”, który odbył się w Zespole Szkół nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach z okazji „Dni Austrii” pod patronatem Konsulatu Generalnego Austrii w Krakowie oraz Fundacji Promocji Kultury Urwany Film.
7
22:43, 10.11.2017
45 uczniów oraz ich opiekunowie i starosta Karol Górski zwiedzili odkrywkową Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów i Elektrownię Bełchatów. Wizytę w tym niedostępnym na co dzień miejscu umożliwił Wiceprezes Zarządu ds. Innowacji Polskiej Grupy Energetycznej, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Paweł Śliwa. Dla uczniów była to nagroda za finał w I Powiatowym Konkursie Elektrycznym „ISKRA”, a dla wszystkich niezapomniane wrażenia.
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018