REKLAMA

REKLAMA
2
20:13, 07.12.2017
Cztery razy do roku Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach organizuje akcje honorowego oddawania krwi – trzy w szpitalu i jedną w szkole. Właśnie w "Budowlance" w Mikołajki przez sześć godzin uczniowie oddawali krew dla potrzebujących. Koordynatorem akcji była nauczycielka Monika Szyca-Ligęza.
15:08, 01.12.2017
W Zespole Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach odbył się konkurs ph. "Olimpiada Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach" dla uczniów: klas VII szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu gorlickiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 33 uczniów.
14:51, 01.12.2017
W Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach po raz kolejny odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Św. Kingi”. Występy oceniało profesjonalne jury w składzie Renata Podobińska – polonistka i Dominika Kubala – teatrolog, a wyłonienie zwycięzcy nie było takie proste, ponieważ poziom był bardzo wysoki. Motywację do walki o podium stanowiła jedna z nagród czyli wyjazd na kolejny etap zmagań w Bochni.
1
13:02, 28.11.2017
Młodzież ze studia wokalnego Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach przygotowała i zaprezentowała publiczności, w „naturalnej” scenerii klubowej w piwnicy Dworu Karwacjanów, niezwykły koncert ph. Klub 27. Młodzi wokaliści wspierani przez kolegów z grupy filmowej „Ćmy” oraz MDK-owskiej grupy teatralnej „Między słowami” poprowadzili słuchaczy w podróż po mrocznej stronie muzyki rozrywkowej.
10:43, 22.11.2017
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach, pod opieką nauczycielek: Beaty Kosiby-Hućko i Doroty Zimowskiej, zorganizowali kilkugodzinne, edukacyjne podchody po Gorlicach. Ich uczestnikami byli koledzy z ZST i gimnazjaliści biorących udział w konkursie „Matematyczny Wyścig”.
19:45, 20.11.2017
Pod hasłem „Ta nasza młodość...” upłynęło VI Spotkanie Pokoleń organizowane przez Zarząd Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera oraz Dyrekcję Szkoły w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach.
19:37, 20.11.2017
Nadwrażliwa osoba, borykająca się z depresją i stanami lękowym – taki właśnie był poeta austriacki Georg Trakl. Jego historię zaprezentowano w spektaklu „Noc Trakla”, który odbył się w Zespole Szkół nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach z okazji „Dni Austrii” pod patronatem Konsulatu Generalnego Austrii w Krakowie oraz Fundacji Promocji Kultury Urwany Film.
7
22:43, 10.11.2017
45 uczniów oraz ich opiekunowie i starosta Karol Górski zwiedzili odkrywkową Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów i Elektrownię Bełchatów. Wizytę w tym niedostępnym na co dzień miejscu umożliwił Wiceprezes Zarządu ds. Innowacji Polskiej Grupy Energetycznej, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Paweł Śliwa. Dla uczniów była to nagroda za finał w I Powiatowym Konkursie Elektrycznym „ISKRA”, a dla wszystkich niezapomniane wrażenia.
22:33, 10.11.2017
Patriotycznie i wzruszająco było w I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach - p. oficjalny podczas V Przeglądu Piosenki Patriotycznej.
1
15:26, 09.11.2017
Dziesięciu uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatu gorlickiego odebrało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczysta Gala odbyła się w sali teatralnej Kuratorium Oświaty w Krakowie. Okolicznościowe dyplomy wręczała Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie.
REKLAMA
13:52, 06.11.2017
„Niepojęty przypadek” - to tytuł spektaklu teatralnego, który na scenie Gorlickiego Domu Kultury przedstawiła grupa teatralna „Między słowami” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach. Na scenie wystąpili: Błażej Baran, Dagmara Dąbek, Sylwia Kret, Wiktor Rafa, Magdalena Tatko i Mariola Wąs. Scenariusz opracowała i reżyserii podjęła się Dominika Jodłowska-Kubala, a całość muzycznie opracował Rafał Boniśniak.
18:29, 31.10.2017
W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach odbył się dzisiaj I Powiatowy Konkurs Elektryczny „ISKRA”. Konkurs został objęty patronatem pomysłodawców przedsięwzięcia starosty Karola Górskiego oraz radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego i wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej Pawła Śliwę.
15:41, 30.10.2017
Dodatkowe zajęcia z języków obcych i przedmiotów matematyczno-przyrodniczych – to propozycja dla 400 najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gorlic, Biecza, Bobowej, Łużnej, Moszczenicy, Ropy oraz Uścia Gorlickiego. A dla przedszkolaków z ziemi gorlickiej? Dodatkowe miejsca w istniejących placówkach. W sumie znajdzie się w nich miejsce dla 73 najmłodszych mieszkańców regionu.
13:38, 30.10.2017
W miniony weekend gorlicki chór Cantores Carvatiani wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu, gdzie zdobył Złoty Dyplom w kategorii chórów mieszanych.
3
23:49, 29.10.2017
Jak co roku podczas KONGRESU KULTURY REGIONÓW, w ramach cyklu „Dziedzictwo - Siewcy, Orędownicy, Kreatorzy” nagrodzono kilkanaście osób zasłużonych dla zachowania i rozwoju dziedzictwa kulturowego Małopolski odznaczeniami ministerialnymi i wojewódzkimi. Wśród uhonorowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej znalazł się gorliczanin Roman Korbicz.
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017