Zamknij
REKLAMA

Energetyczny patron

13:48, 16.04.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

PGE Energia Odnawialna Spółka Akcyjna objęła swoim patronatem klasę wZespół Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach – Technik Urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Przekazała także szkole darowiznę pieniężną w wysokości 80 tys. zł na zakup wyposażenia Pracowni systemów energetyki odnawialnej. Porozumienie w sprawie współpracy podpisali: wiceprezes Zarządu PGE EO dr Arkadiusz Sekściński i dyrektor ZS Nr 1 Gorlicach Janusz Kryca.

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Nie ma lepszej inwestycji niż inwestowanie w człowieka, w młodego człowieka”. Starosta dziękował wiceprezesowi Zarządu PGE EO dr Arkadiuszowi Sekścińskiemu za podjęcie współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Gorlicach i finansowe wsparcie oraz wiceprezesowi Zarządu PGE EO ds. Innowacji Pawłowi Śliwie, który zainicjował współpracę PGE EO z powiatem gorlickim i ZS nr 1 w Gorlicach - powiedział witając wszystkich uczestników spotkania starosta Karol Górski

Stosowne porozumienie w sprawie współpracy podpisali: wiceprezes Zarządu PGE EO Arkadiusz Sekściński i dyrektor ZS Nr 1 Gorlicach Janusz Kryca. Porozumienie otwiera nowe perspektywy współpracy szkoły z PGE EO.

Na początek jest to darowizna pieniężna w wysokości 80 tys. zł na zakup specjalistycznego wyposażenia pracowni OZE, umożliwiającego kształcenie w tym zawodzie na jak najwyższym poziomie oraz przeprowadzenie specjalistycznych egzaminów zawodowych. Zespół Szkół Nr 1 w Gorlicach spełnia nasze oczekiwania, tutaj jest wykwalifikowana kadra jak i zdolna młodzież. Dla trójki najlepszych z nich ufundowane zostaną stypendia i już podczas tegorocznych wakacji odbędą miesięczny staż w hydroelektrowni w Solinie - powiedział wiceprezes Zarządu PGE EO Arkadiusz Sekściński 

Dzięki przekazanym przez PGE EO środkom do uczniów i nauczycieli ZS nr 1 w Gorlicach trafią pomoce dydaktyczne tj: pompa ciepła, turbina wiatrowa, kamera termowizyjna, przyrządy pomiarowe (mierniki, wiatromierze, konektory), komputer, laptop, program kosztorysowania, projektor multimedialny. PGE EO zobowiązało się ponadto do przeprowadzenia przynajmniej jednego wykładu rocznie z zakresu elektroenergetyki oraz wspierania szkoły wiedzą praktyczną i teoretyczną.

Uroczystość podpisania porozumienia miała miejsce w Starostwie Powiatowym w Gorlicach. Uczestniczyli w niej ponadto: wiceprezes PGE EO Paweł Śliwa – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz uczniowie II kl. technikum wraz z opiekunem Kazimierzem Obrzutem.

Obecny na spotkaniu wiceprezes PGE EO Paweł Śliwa poinformował, że we wrześniu br. odbędzie się druga edycja Powiatowego Konkursu Energetycznego „Iskra”. Nagrodą główną w konkursie będzie wycieczka do hydroelektrowni w Solinie.

Odbierając czek dyrektor ZS Nr 1 w Gorlicach Janusz Kryca zaznaczył, że kierunek pn. Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży o czym świadczy 60 uczniów poznających arkana tego modnego i wciąż rozwijającego się kierunku.

Informację opracowała Yvetta Walecka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

też bym przytulił też bym przytulił

13 3

1 017 000,00 zł też bym przytulił #samiswoi 14:07, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aliali

7 6

Czyżby Prezes kazał zwrócić nagrodę? 14:57, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A-linkaA-linka

5 6

Czy p. Prezes Śliwa też coś dołoży ze swojej premii ? Bo chyba nagrodzeni ze spółek Skarbu Państwa nie muszą zwracać kasy :( 19:39, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abcabc

11 0

Akurat to jest dobry pomysł (warto inwestować w młodych i przyszłość typu zielona energia) 07:48, 17.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zz

7 4

Trzeba chwalić że inwestują w młodzież .......ale nie mogę zrozumieć co pan Śliwa (adwokat) ma wspólnego z PGN widać że fachowiec w tej branży pełną gembą.......i to jest dobra zmiana 09:34, 17.04.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AgaAga

0 0

gębą! się pisze 14:27, 17.04.2018


REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone