Zamknij
REKLAMA

Pełnoletni konkurs ortograficzny

18:02, 10.04.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Czasu nie „zmitrężyli na nicnierobieniu” – dwudziestu uczniów z dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego zmagało się z dyktandem wokaliście zespołu Pęcherz, którego otaczała horda rozhisteryzowanych fanek. „Jednakże wszystkie quasi-fanki naprawdę dążyły tylko do zdarcia zeń żorżetowej koszuli z sutym żabotem. Pół siedząc, pół leżąc, rad nierad udzielał wywiadu, na łapu-capu rozdawał autografy wyglądające niczym jakieś bohomazy i spoglądał spode łba na tę dziewczęcą hałastrę...”

To tylko niewinny fragment tekstu z dyktanda, które podczas konkursu pisali uczniowie. Ich prace oceniało jury w składzie: Małgorzata Molendowicz – przewodnicząca oraz członkowie – Krystyna Stec-Rafa i Beata Myśliwiec.

Decyzją komisji I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Gorlickiego” uzyskał uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach Krzysztof Kazanowski. 

II miejsce i tytułu  Wicemistrza Ortografii Powiatu Gorlickiego otrzymała Rita Słota, a III miejsce i tytuł „II Wicemistrza Ortografii Powiatu Gorlickiego” trafił do Eryka Balickiego. Oboje z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach.

Gratulacje laureatom składał i nagrody wręczał naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach Tadeusz Mikrut i przewodnicząca jury Małgorzata Molendowicz.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone