Zamknij
REKLAMA

Boisko jak malowane

08:43, 28.02.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj
foto: Andrzej Wojciechowski

Powiat Gorlicki otrzymał 194 542 zł dofinansowania na remont boiska sportowego przy Zespole Szkół Zawodowych im. Kazimierze Pułaskiego w Gorlicach w ramach programu „Boiska jak malowane”. Modernizacja będzie dotyczyć m.in. wymiany nawierzchni urazogennej na bezpieczną oraz montaż urządzeń sportowych. Zmodernizowane boisko będzie umożliwiało grę w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, tenisa. Będzie także rzutnia do pchnięcia kulą oraz skocznia do skoku w dal z bieżnią oraz nowe bramki, siatki, kosze, ławki i ogrodzenie.

Dzięki decyzji radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego 58 małopolskich gmin, w tym powiat gorlicki, niebawem rozpocznie prace przy modernizacji przyszkolnych boisk sportowych. Samorząd województwa zdecydował o przekazaniu 9 mln zł na realizację pilotażowego projektu „Małopolskie boiska”. 

Do samorządu powiatu gorlickiego trafi 194,5 tys. zł na projekt pod nazwą „Remont boiska przy Zespole Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach z wymianą nawierzchni urazogennej na bezpieczną i urządzenia sportowe”. To bardzo dobra wiadomość dla uczniów Budowlanki, bo obecnie szkolne boisko jest wyłączone z użytkowania. 

Prace będą polegać przede wszystkim na wymianie starej, zniszczonej nawierzchni, na bezpieczną nawierzchnię poliuretanową. Boisko zostanie też wyposażone w nowe bramki, siatki, kosze, piłkochwyty, łąwki i ogrodzenie.

„Małopolskie boiska” to projekt, jakiego – w skali całego regionu - Województwo Małopolskie jeszcze nie realizowało. W ciągu najbliższych kilku miesięcy istniejące teraz boiska przyszkolne zmienią się nie do poznania. A co najważniejsze, bezpieczniejsi będą ich użytkownicy – uczniowie najczęściej korzystający z nich na lekcjach wychowania fizycznego czy rozwijający swoje sportowe pasje w wolnym czasie 

Chcemy zająć się poprawą stanu infrastruktury sportowej, co z kolei przełoży się na większe bezpieczeństwo osób z niej korzystających  To dopiero pierwsza, pilotażowa edycja tego projektu, ale jeżeli gminy będą nadal nim zainteresowane, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłych latach go kontynuować czy objąć nim inne, nie tylko przyszkolne boiska - mówi podkreśla Leszek Zegzda z zarządu województwa, który odpowiada m.in. za sport.

Na naszym terenie dofinansowanie otrzymało również Miasto Gorlice 194 542 zł, Gmina Uście Gorlickie 74 451 zł oraz Gmina Ropa 68 193 zł.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

MajkaMajka

9 19

I kto ma grać na tych boiskach skoro kto może wynosi się z Gorlic, A ronda na zawodziu jak nie było tak za pewne nie ma i nie będzie 09:07, 28.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GucioGucio

20 6

Majka Ty to chyba blondynka jesteś co? Grać mają uczniowie danych szkół, a nie ludzie "z ulicy". A co ma rondo na Zawodziu do sensu remontu boisk? 09:55, 28.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prezes orginal Prezes orginal

10 10

Zamiast boisk to rondo na zawodziu bo tam wieśniaki jeździć nie umieją, nawet przy światłach, a jak nie działają to masakra nie wiedzą co się dzieje na drodze 10:08, 28.02.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

macmac

4 2

Mieszczuchy z innych miast również mają duże problemy z ogarnięciem tego skrzyżowania. 11:41, 28.02.2018


elfelf

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone