Zamknij
REKLAMA

Krew dla potrzebujących

20:13, 07.12.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Cztery razy do roku Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach organizuje akcje honorowego oddawania krwi – trzy w szpitalu i jedną w szkole. Właśnie w "Budowlance" w Mikołajki przez sześć godzin uczniowie oddawali krew dla potrzebujących. Koordynatorem akcji była nauczycielka Monika Szyca-Ligęza.

Uczniowie ZSZ po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Do zorganizowanego na terenie szkoły punktu poboru krwi przyszli członkowie Klubu HDK oraz wiele nowych osób chętnych podarować cząstkę siebie innym. Dorośli uczniowie po wypełnieniu ankiety oraz spełnieniu określonych dla krwiodawców wymogów oddawali po 450 ml krwi na specjalnych stanowiskach pod czujnym okiem wykwalifikowanego personelu medycznego. Następnie krew odwożona była karetką do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorlicach.
Odwagi dodawała uczniom koordynator akcji Monika Szyca-Ligęza.

Czekamy na ostateczne podsumowanie akcji, o czym Państwa niezwłocznie poinformujemy.

Zdjęcia udostępniła Małgorzata Janowska.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

HonorataHonorata

4 7

Też raz w tym uczestniczyłam i z tego co pamiętam jedynym powodem tego było zwolnienie z zajęć. 22:53, 07.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SwójSwój

11 0

Droga Honorata skoro jedynym powodem oddania krwi był dzień wolny to ja bym się tym tak nie chwalił. Jestem Honorowym Dawcą Krwi i przez 10 lat nie wziąłem ani jednego dnia wolnego. Polecam najpierw pomyśleć później pisać. 05:20, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone