Zamknij
REKLAMA

Człowiek NIEPOJĘTY PRZYPADEK

13:52, 06.11.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

„Niepojęty przypadek” - to tytuł spektaklu teatralnego, który na scenie Gorlickiego Domu Kultury przedstawiła  grupa teatralna „Między słowami” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.  Na scenie wystąpili: Błażej Baran, Dagmara Dąbek, Sylwia Kret, Wiktor Rafa, Magdalena Tatko i Mariola Wąs. Scenariusz opracowała i reżyserii podjęła się Dominika Jodłowska-Kubala, a całość muzycznie opracował Rafał Boniśniak.

„Niepojęty przypadek” to spektakl  opracowany w oparciu i z wykorzystaniem wierszy Wisławy Szymborskiej oraz niewielkim „udziałem” Czesława Miłosza. W spektaklu nawiązano do konwencji „teatru w teatrze”, a podstawowym elementem scenografii były... komody.

Tytułowy niepojęty przypadek to człowiek – każdy inny, niepowtarzalny, wyjątkowy, odrębny, ale także „niepojęty” przypadek. Przychodząc na świat jest niezapisaną kartą. Z czasem doświadcza miłości, radości, zwątpienia, nienawiści, strachu, smutku, choroby, żałoby. Droga każdego człowieka może się różnić, choć jej początek i meta są takie same.

Spektakl był niezwykle interesującą godzinną refleksją nad sobą i życiem, o czym świadczyły gromkie brawa zgromadzonej na widowni publiczności, wśród której był m.in. wicestarosta Jerzy Nalepka.Zdjęcia i informację udostępnił dyrektor MDK Tomasz Kubala

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone