Zamknij

Grad bramek przy Sienkiewicza. Glinik pewnie pokonuje Poprad Muszyna

07:00, 23.04.2018 J.R Aktualizacja: 07:05, 23.04.2018
Skomentuj foto: GKS Glinik Gorlice foto: GKS Glinik Gorlice

Piłkarze Glinika Gorlice w ramach 20 kolejki IV ligi małopolskiej 21 kwietnia podejmowali na własnym stadionie zespół Poprad Muszyna. Po trzech meczach wyjazdowych nasi piłkarze w końcu zaprezentowali się przed własna publicznością. Kibice, zgromadzeni przy  Sienkiewicza, byli świadkami bardzo dobrego spotkania w wykonaniu naszych piłkarzy nad wyżej notowaną w tabeli drużyną z Muszyny. Wynik 5:2 świadczy o dominacji gospodarzy na boisku. Cenne trzy punkty zostają w Gorlicach.

Mecz pomiędzy Glinikiem Gorlice i Popradem Muszyna rozpoczął się od minuty ciszy. Tak uczczono niedawno zmarłych Mieczysława Gogole (wieloletniego pracownika Glinik Gorlice i OSiR) Eugeniusza Latasiewicza (byłego zawodnika Orła Gorlice i Górnika Gorlice) Sławomira Steca (wieloletni zagorzały kibic Glinika) Jerzy Jurusik (były zawodnik Glinika Gorlice i Jutrzenki Gorlice) oraz Stanisława Pastuszczaka ( kierownika drużyn młodzieżowych Glinika Gorlice)

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Glinika już po 7 minutach gospodarze prowadzili 2:0.

Po faulu na Rafale Gadzinie w narożniku pola karnego sędzia dyktuje rzut wolny. Do piłki podchodzi Arek Serafin, który dokładnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza gości.

W 7 minucie spotkania dokładne dośrodkowanie Daniela Ogrodnika wykorzystuje Rafał Gadzina, który głową pokonuje po raz drugi bramkarza Muszyny.

Kolejna bramka dla Glinika pada w 34 minucie spotkania. Prostopadłe podanie od Arka Serafina wykorzystuje ponownie Rafał Gadzina.

Nie minęły 4 minuty spotkania i nasz zespół powiększa przewagę bramkową. Czwartą bramkę zdobywa Dawid Serafin. Udział w bramce ma Rafał Gadzina, który wymanewrował obrońców Popradu, zagrał do tył do wchodzącego Dawida, a ten strzałem z 14 metrów pokonuje Wojciecha Mastalerza. 38 minuta i wynik dla Glinika 4:0.

Czterobramkowa przewaga gospodarzy nie utrzymała się jednak długo. W zamieszaniu pod bramkowym piłka trafia pod nogi Mateusza Orzechowskiego, a ten mocnym strzałem pod porzeczkę pokonuje Przemka Harwata.

Pierwsza połowa spotkania kończy się wynikiem 4:1

W 54 minucie spotkania w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko opuszcza Jakub Więcławek. Glinik grając w przewadze jednego zawodnika najwidoczniej nie zachował koncentracji i traci bramkę w 67 minucie. Strzelcem drugiej bramki dla Muszyny jest były zawodnik naszego klubu Mariusz Merklinger. Po wznowieniu z rzutu wolnego przez Merklingera piłka nie znajduje adresata i wpada bezpośrednio po jego dośrodkowaniu do bramki Glinika.

Ostatnie minuty spotkania to przewaga Glinika. W konsekwencji pada ostatnia bramka tego spotkania. Po stracie piłki w środku pola przez zawodników z Muszyny dokładnym podaniem popisuje się  Kacper Kukla, który zagrywa pod nogi Arka Serafina. Ten w sytuacji sam na sam lobuje bramkarza gości i zdobywa piątą bramkę dla Glinika.Mecz kończy się wynikiem 5:2.

Dzięki zwycięstwu z Popradem piłkarze Glinika awansowali na 6 pozycje w tabeli.

GKS GLINIK GORLICE - MKS POPRAD MUSZYNA

5 : 2

(4 : 1)

5' - A. Serafin

7'- R. Gadzina

34' - R. Gadzina

38' - D. Serafin

39' -M.Orzechowski

67' - M. Merklingel

75' -A.Serafin

Widzów: 300

Sędzia:

Krzysztof Tokarczyk, Kurek Jan, Ślazyk Michał

Kartki:

Żółte:

43' P.Duda, 56' D. Drąg, 58' D. Serafin, (GLINIK)

32' J. Więcławek, 56' J.Więcławek, 76' D.Węglowski, 84' M.Chochorowski, 88' D.Polański, (MUSZYNA)

Czerwone:

56' J. Więcławek ( 2x żołta) (MUSZYNA)