Zamknij
REKLAMA

Nasi narciarze we włoskich Dolomitach

14:14, 03.04.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

 

Tradycyjnie już ekipa mastersów z KN Magura Gorlice kończy sezon startami w ekstremalnie długich slalomach gigantach we włoskich Dolomitach. W tym roku program objął dwie imprezy-długi na 4,5 kilometra gigant w San Candido nazwany Helmissimo oraz najdłuższy na świecie w Val Gardena ,tzw. Gardenissimę o dł.6,2 kilometra.

W pierwszej z nich startują głównie zawodnicy z krajów alpejskich, często z przeszłością sportową w Pucharze Europy i Świata, mierząc się z ambitnymi amatorami a liczba zawodników to 350.Długość trasy zwłaszcza w tegorocznych wysokich temperaturach wymagała nie tylko umiejętności narciarskich, ale i sporej siły na trasie pokrytej głębokimi rynnami.

Gorliczanie uplasowali się na następujących pozycjach: Zbigniew Probulski 10 ,Janusz Pikuła 23,Oskar Pikuła 27.

 Po kilkudniowych treningach w kilku alpejskich stacjach ekipa udała się 1go kwietnia do Val Gardeny. Tu wśród 700 uczestników byli nie tylko włoscy mistrzowie Christoph Innerhofer i Verena Stuffer ale zawodnicy z Japonii ,Argentyny a nawet jeden z egzotycznej wyspy Tonga.

Po sporych perypetiach z przygotowaniem trasy w wysokiej temperaturze udało się zawody przeprowadzić, choć w bardzo trudnych warunkach. Kilku uczestników po wypadkach opuściło trasę w helikopterze, który cały czas czuwał. Na szczęście naszych zawodników wśród nich nie było.

Tutaj gorliccy narciarze zajęli następujące miejsca w swoich grupach wiekowych: Maciej Dopierała 13,Zbigniew Probulski 17,Janusz Pikuła 18, Oskar Pikuła 18 i Tomasz Jeleń 21.

info nadesłane przez KN „Magura”

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018