Zamknij

Złoto i srebro dla Wiertmetu Libusza

10:42, 09.09.2016 Aktualizacja: 10:44, 09.09.2016
Skomentuj

Ogromny sukces zanotowali zawodnicy UKS Wiertmet podczas międzynarodowego turnieju piłki ręcznej „Sarius Cup 2016”, który odbył się w słowackim Preszowie .

Ze złotymi medalami wrócił zespół młodzików, natomiast juniorzy wywalczyli srebrne krążki. W turnieju, w czterech kategoriach wiekowych rywalizowało 51 drużyn. Młodzicy, podopieczni trenerów Fabiana Szarowicza i Ryszarda Burdy wygrali wszystkie mecze, zostając zwycięzcami turnieju w kategorii U-15. Juniorzy, podopieczni Wojciecha Bajorka, ulegli gospodarzom – zespołowi Tatran Presov i ostatecznie uplasowali się na II miejscu. Królem strzelców w kategorii U-15 został Kasper Kosiba, a w kategorii U-19 najlepszym bramkarzem wybrano Krzysztofa Kościa. Radość zawodników była ogromna. Bardzo mocno pracowali na ten sukces zostawiając na boisku mnóstwo sił i potu. Libuszanie za doskonałe wyniki  sportowe, otrzymali z rąk Dyrektora Sportowego Turnieju nagrody rzeczowe, medale, puchary i dyplomy.

Sukces zawodników Wiertmetu jest wynikiem wieloletniego, systematycznego szkolenia, które jest możliwe dzięki przychylności sponsorów, dyrekcji ZSP w Libuszy, dyrekcji PZPO w Bieczu, władzom samorządowym gminy Biecz i powiatu gorlickiego.