Zamknij
REKLAMA

Dzięki strażakom 18 litrów krwi trafiło do gorlickiego szpitala

13:47, 14.05.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

12 maja w sobotę Kluby Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy zorganizowały zbiórkę krwi w ramach XIII edycji ogólnopolskiej akcji strażacy w honorowym krwiodawstwie - "Ognisty Ratownik-Gorąca Krew”.

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Dla wszystkich przybyłych przygotowano posiłek regeneracyjny, wyjątkowe okolicznościowe gadżety i pamiątki oraz liczne atrakcje m.in. malowania twarzy. Udostępniono także zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w ramach akcji „Otwarte Strażnice".
Krew oddało 40 osób, co łącznie dało osiemnaście litrów krwi bezcennej dla ratowania życia ludzkiego. Krew oddali m.in. strażacy z KP PSP Gorlice oraz druhny i druhowie z niemalże wszystkich gmin powiatu gorlickiego, oraz mieszkańcy powiatu gorlickiego. Ilość oddanej krwi mogłaby być o wiele większa, niestety wielu strażaków krwiodawców, którzy zapowiedzieli swój udział w akcji krwiodawstwa, musieli udać się w tym czasie do gaszenia pożaru.

To pierwsza w tym roku akcja zorganizowana przez gorlickich strażaków jak widać po ilości osób w niej uczestniczących i ilości oddanej krwi cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Wszystkim osobom uczestniczącym i wspierającym akcję członkowie Klubu HDK przy KP PSP w Gorlicach i OSP w Moszczenicy serdecznie dziękują i zapraszają do wzięcia udziału w kolejnych akcjach. Kolejna wspólna akcja planowana jest na 18 listopada br. w remizie Moszczeńskiej jednostki.

źródło: KP PSP Gorlice

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone