REKLAMA

Zatrzymują się przy potrzebujących

19:27, 05.12.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Od wielu lat 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Kwiatonowickie Stowarzyszenie HOMINI oraz Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach już po raz siódmy zorganizowali Galę Wolontariatu oraz po raz czwarty wręczyli Nagrody „Anioły Wolontariatu”. Na uroczystość przybyli wolontariusze zrzeszeni w różnych kołach wolontariatu, ich opiekunowie oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele ze starostą Karolem Górskim.

Wprowadzenia do uroczystości dokonała dr Renata Filipowicz, prezes Kwiatonowickiego Stowarzyszenia „Homini”, która podkreśliła, że dziś jest okazja, aby pokazać jak dużą rolę odgrywają wolontariusze. Nie wiele mówi się o czynionym dobru, a wolontariusze dostrzegają ludzką potrzebę. I to właśnie oni zatrzymują się przy potrzebujących, a czasami zostają przy nich na całe życie. Są wszystkim co przynosi ulgę i ukojenie. Darowanie dobrego słowa – to wolontariat – mówiła dr Renata Filipowicz.
Dokonania wolontariuszy zrzeszonych w LCW przedstawiła Justyna Lenard, pełniąca funkcję lokalnego koordynatora wolontariatu. Następnie Irena Grądalska, która jest koordynatorem lokalnego wolontariatu opiekuńczego przybliżyła pracę wolontariuszy udzielających pomocy osobom chorym i opiekunom w ich domach.

Podczas gali już po raz czwarty wręczone zostały Nagrody Kwiatonowickiego Stowarzyszenia Homini „Anioły Wolontariatu”.

Nagrodę „Anioły Wolontariatu” przyznaje się w dwóch kategoriach:
a) osoby fizyczne,
b) firma lub instytucja, lub organizacja, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka.

W tym roku nagrodę „Anioły Wolontariaty” w formie statuetki otrzymały następujące osoby:
-Anna Klukowska i Anna Grądalska za działalność akcyjną na rzecz osób i rodzin w potrzebie, organizowanie i udział w akcjach charytatywnych.
-Małgorzata Dobrzyńska za działalność na rzecz dobra innych oraz bezinteresowną pomoc potrzebującym w środowisku lokalnym.
- Bożena, Artur i Klaudia Gurbowie za działalność na rzecz osób w instytucjach pomocowych i edukacyjnych.

Ponadto kapituła przyznała wyróżnienie dla Julii Warzechy za pracę na rzecz seniorów w DPS w Gorlicach.

Podczas gali wręczono także specjalne wyróżnienia w formie  grawertonów  przedstawicielom  Szkolnych Kół Wolontariatu z MZS nr 1 w Gorlicach oraz ZS w Szymbarku.

Starosta Karol Górski, który był gościem wydarzenia, a zarazem miał zaszczyt wręczania statuetek mówił:- Przyglądałem się ostatnio spotkaniu wolontariusza z pacjentem w szpitalu. Zobaczyłem uśmiech na twarzy chorego. Czasami pieniądze nic nie znaczą, wystarczy zwykłe spotkanie i dobre słowo lub rozmowa. Z wolontariatu płynie ogromna radość. Dziękuję burmistrzom i wójtom za pomoc i wspieranie wolontariatu. Mam nadzieję, że liczba wolontariuszy będzie wzrastać, a za rok ponownie będziemy mieć okazję spotkać się wspólnie na kolejnej Gali Wolontariuszy.

Galę uświetniła występem artystycznym młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, a prowadziła Anna Konopka.

Informację opracowała Joanna Podsadowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017