Zamknij
REKLAMA

ZUS ostrzega przed fałszywymi doradcami emerytalnymi

13:49, 20.09.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 3 lipca br. uruchomił dla klientów bezpłatną usługę doradcy emerytalnego. Zadaniem doradcy jest m.in. wyliczenie prognozowanej emerytury przy pomocy kalkulatora emerytalnego. Taka czynność odbywa się na Sali Obsługi Klientów w ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymuje informacje, że do przyszłych emerytów zgłaszają się osoby, które odpłatnie oferują usługę doradcy wraz z obliczeniem wysokości emerytury. W związku z tym, przestrzegamy przed korzystaniem z usług fałszywych doradców, których jedynym celem jest narażenie na straty finansowe przyszłych emerytów. Osoby takie nie dysponują ani odpowiednią wiedzą, ani precyzyjnymi narzędziami, które pozwalają im dokonać takich obliczeń.

Przypominamy, kiedy pracownik ZUS i w jakich okolicznościach może złożyć wizytę w domu klienta:

  • Podczas kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich – jeżeli nie jesteśmy chorzy, takiej kontroli nie możemy się spodziewać
  • Inspektorzy ZUS przeprowadzają kontrolę płatników składek, jeśli siedziba firmy jest w tym samym miejscu, co adres zamieszkania płatnika. Na kontrolę inspektorzy umawiają się wcześniej.

Pracownicy ZUS nie składają też telefonicznych, ani osobistych propozycji płatnego wypełnienia jakichkolwiek wniosków (np. o ponowne przeliczenie emerytury). Pomoc taka jest nieodpłatna w każdej placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na terenie całego kraju.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone