Zamknij
REKLAMA

NiUW Glinik otrzymał nagrodę „Ukryty Czempion”

14:32, 07.09.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

W ramach odbywającego się w Krynicy XXVII Forum Ekonomicznego spółce NiUW Glinik przyznano Nagrodę Specjalną „Ukryty Czempion”. Jest ona przyznawana firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które z powodzeniem prowadzą ekspansję na rynkach zagranicznych i jednocześnie są aktywnie zaangażowane w inicjatywy społeczne w swoich miastach i regionach. Nagrodę z rąk Premier RP Pani Beaty Szydło odebrał Adam Toborek, Prezes Zarządu NiUW Glinik. 

NiUW Glinik Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w produkcji narzędzi oraz urządzeń wiertniczych stosowanych w branży Oil & Gas, a także w sektorze górniczym, studniarstwie, geofizyce i geologii. W konstruowaniu i produkcji narzędzi wiertniczych marka wykorzystuje bogate doświadczenie zdobyte podczas 130 lat działalności. Od 2011 roku właścicielem NiUW Glinik jest TDJ - polska, prywatna firma inwestycyjna prowadząca działalność w wielu sektorach gospodarki, m.in.: equity, estate i venture capital. Inwestycja TDJ w NiUW połączona była ze wsparciem spółki pod względem organizacyjnym, co przyniosło szybkie i pozytywne efekty.

Swoją strategię rozwoju NiUW Glinik opiera na specjalizacji produktów i wprowadzaniu nich na globalny rynek, a także na współpracy z czołowymi światowymi koncernami wiertniczymi. Spółka konsekwentnie inwestuje w nowe technologie i modernizuje zakład produkcyjny. W ostatnich dwóch latach dynamicznie rosną przychody spółki ze sprzedaży na eksport, szczególnie do klientów z branży Oil & Gas. Udział przychodów ze sprzedaży produktów na eksport w roku 2017 wyniesie blisko 90%. Narzędzia wiertnicze produkowane w gorlickiej fabryce NiUW Glinik trafiają do odbiorców w Europie, Afryce, Azji, Ameryce Północnej, a ostatnio również do klientów z Bliskiego Wschodu.

W kolejnych latach planujemy konsekwentne zwiększanie naszego udziału w globalnym rynku narzędzi wiertniczych. Fundamentami dalszego rozwoju są stabilna sytuacja finansowa, kompetencje zespołu doświadczonych pracowników oraz konkurencyjność – mówi Adam Toborek, Prezes Zarządu NiUW Glinik Sp. z o.o. – Dynamicznie rosnąca sprzedaż naszych produktów potwierdza słuszność przyjętej strategii rozwoju spółki. Jej realizację będziemy kontynuowali poprzez szeroką współpracę z naszymi partnerami biznesowymi. Cieszymy się, że sukces NiUW Glinik został dostrzeżony na zewnątrz, czego dowodem jest otrzymanie nagrody „Ukrytego Czempiona” – podsumowuje Adam Toborek.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

JaJa

13 3

A chłopy na wypłatę ile mają? 21:42, 07.09.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

tralalatralala

1 1

Na pewno lepiej niż w Rafinerii ;) 11:18, 08.09.2017


Ja2Ja2

1 0

Dobrze maja... i wszystko legalnie, a nie w kopercie pod stolem 21:23, 08.09.2017


Ojczyzna PolszczyznaOjczyzna Polszczyzna

7 1

"equity, estate i venture capital" - zostałem tym wycinkiem tekstu zmasakrowany. Pewnie jest to przepisane z jakiejś bazy wiedzy o firmie, ale wygląda obrzydliwie i dziennikarz powinien na to zwrócić uwagę i jakoś poprawić, tym bardziej, że w cudzysłowie nie jest ujęte. 12:15, 08.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

johny pif pafjohny pif paf

0 0

Taki champion.... i tak głęboko schowany.
Dawać go na świecznik! 11:52, 13.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018