Zamknij
REKLAMA

Świadomie wsadzili nas na ekologiczną bombę!

11:31, 14.08.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Wczoraj wczesnym popołudniem obradował Sztab Kryzysowy zwołany w związku z wyciekiem kwasu. W związku z tym, że przez blisko 24 godziny od zakończenia posiedzenia nie opublikowano oficjalnego komunikatu w tej sprawie postanowiliśmy być może narażając się czyimś interesom poinformować Państwa o przebiegu tych rozmów. 

W posiedzeniu Sztabu Kryzysowego uczestniczyli starosta Karol Górki, burmistrz Rafał Kukla, pracownicy WIOŚ, komendant Straży Pożarnej w Gorlicach oraz Wiesław Stróźik prezes firmy ISAD i Józef Gąsior prezes firmy Multi- Best.

Informacje, jakie zostały ujawnione w czasie posiedzenia sztabu mówiąc delikatnie mrożą krew w żyłach. Jedno jest pewne ktoś nielegalnie, ale w pełni świadomie sprowadził na mieszkańców Gorlic i okolic zagrożenie zdrowia i życia!

Postaramy się przybliżyć Państwu to, co wczoraj zostało ujawnione w wąskim gronie osób.

Firma ISAD będąc a formalnie właścicielem byłej rafinerii „Glimar” wynajęła spółce Biuro Finansowe „Multi-Best” z Gliwic 4 wielkogabarytowe zbiorniki. Tutaj już jednak występuje pewna nieścisłość, bowiem z innych dokumentów przedstawianych przez „Multi-Best” wynika, że wydzierżawionych jest 8 zbiorników. Istotną sprawą jest to, że wszystkie zbiorniki de facto nie mają właściwych przeglądów UDT i są złomem nienadającym się do niczego. Jeśli nawet ich stan nie byłby tak opłakany, jak obecnie to i tak nie nadają się do przetrzymywania w nich kwasu, ponieważ wykonane są ze stalowych spawanych ze sobą arkuszy.

W trakcie spotkania wynikły też kolejne sprzeczności w relacjach ze strony ISAD a Multi-Best. ISAD twierdzi, że wydzierżawił biuru finansowemu w zasadzie teren pod nowe zbiorniki wiedząc, że obecne są w kiepskim stanie. Zaś Multi-Best twierdzi, że nie dość, że deklarował, że będzie korzystał z obecnych zbiorników to jeszcze niektóre z nich nie były puste!

Prezes spółki ISAD w zaistniałych okolicznościach zapowiedział, że złoży do Prokuratury doniesienie przeciwko Multi-Best w związku z napełnieniem zbiorników kwasem.

W toku rozmów ustalono, że kwasem lub inną żrącą substancją napełnione są przynajmniej dwa z dzierżawionych zbiorników.  Choć powiedzmy sobie szczerze istnieje uzasadnione podejrzenie, że pełne toksycznych substancji może być wszystkie osiem z dzierżawionych.  Swoją drogą ciekawe, co tak naprawdę znajduje się we wszystkich wielkogabarytowych zbiornikach znajdujących się na terenach byłej rafinerii.

Prezes spółki Multi-Best zadeklarował, że na swój koszt do końca sierpnia br. wywiezie z terenu Gorlic szkodliwe substancje zgromadzone w zbiornikach. Niestety nie podał konkretnej daty, kiedy miałoby to nastąpić. Zakładając, że zalane szkodliwą substancją są jedynie dwa zbiorniki, do których Multi-Best się przyznaje to wywiezienie ich zawartości to około 30 kursów specjalistycznej cysterny do przewożenia kwasów. Tu rodzi się pytanie, jak to możliwe, że nikt nie zauważył, że taka sama ilość transportów wjechała (nie wiadomo tak naprawdę kiedy) na teren rafinerii (sic!)  

Sprawa jest na pewno rozwojowa. Zastanawiające jest tak liberalne podejście do tematu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, wojewody małopolskiego, czy w końcu właściwego dla sprawy ministerstwa.

Jedno jest pewne, ktoś za transport i składowanie tych niebezpiecznych substancji na terenie Gorlic wziął zapewne – i to nie małe – pieniądze. Nie ma możliwości, aby takie ilości odpadów chemicznych dostały się na teren dawnego „Glimaru” niezauważone! Jedno jest pewne ktoś świadomie i z premedytacją sprowadził na mieszkańców miasta poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia!

Dziwi w tym wszystkim stoicki spokój ze strony władz miasta, które przynajmniej od wczoraj mają oficjalną wiedzę o tym, że na terenie miasta są co najmniej dwa ogromne zbiorniki nielegalnie wypełnione kwasem! Mieszkańcy nie tylko powinni, ale wręcz MUSZĄ WIEDZIEĆ o takich sprawach! 

Czy kiedy miesiąc temu ujawniono na terenie byłej rafinerii zgromadzone beczki z nieznanymi odpadami burmistrz wydał decyzję o natychmiastowym ich wywiezieniu z terenu Gorlic? Według naszej wiedzy nic takiego nie nastąpiło do dziś. Dlaczego, jako organ radni Rady Miasta nie zwołują nadzwyczajnej sesji, aby bezzwłocznie podjąć decyzje, które zagwarantują mieszkańcom Gorlic bezpieczeństwo? Przecież sesje nadzwyczajne były wielokrotnie zwoływane w bardziej błahych sprawach, ale tak są przecież wakacje ... można poczekać.  

[ZT]5393[/ZT]

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

CzarnoBiałyCzarnoBiały

90 15

A Urząd Miejski, jak gdyby nigdy nic na swoim fejsbuku zaprasza na festiwal kolorów przy muzyce disco polo. Jak te beczki z kwasem czy cholera wie co w nich naprawdę jest pizgną to będziecie mieli taki festiwal kolorów, że kilka następnych pokoleń będzie to wspominać! 12:12, 14.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

znafcakwasuznafcakwasu

3 11

Co masz na myśli pisząc pizgną? Wybuch, detonację, deflagrację, wykipienie ? To nie jest bomba w dosłownym tego pojęciu znaczeniu. To nie *%#)!& ! Co nie zmienia faktu, że poważnie zagraża środowisku tj. wodom gruntowym i okolicznym ciekom wodnym. 22:12, 14.08.2017


ArchArch

41 0

Hehe a może ktoś z was oglądał serial "belfer" ? Jak nie to szczerze polecam, tam obok głównego wątku, bardzo dobrze jest przedstawione kto i jak w małych miejscowościach kręci lody na odpadach... takie tam skojarzenie.... 14:00, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AryskafanderAryskafander

61 3

Wszyscy zachowują stoicki spokój, bo przecież od dawna wiedzą, że na terenie rafinerii składuje się niebezpieczne odpady... taka jest prawda... Ba, gdy rafineria bankrutowała, mówiono głośno, że to bomba biologiczno-chemiczna, tyle tam jest substancji szkodliwych i zanieczyszczeń. Może ta awaria jest szczęśliwą okolicznością dla mieszkańców, bo już się nie da zamiatać śmieci pod dywan i udawać, że nic się nie dzieje, w końcu ktoś się za sprawę weźmie. 14:49, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TeodorTeodor

77 1

A ja mam kilka zasadniczych pytań, na które odpowiedzi mogą gorliczanom wyjaśnić co się na Glimarze dzieje:
1/ W jaki sposób firma ISAD Sp.z.o.o. z kapitałem zakładowym w wysokości 5 tys zł stała się właścicielem tego co zostało po upadłym Glimarze ?
2/ Dlaczego Pan Wiesław Stróźik określony w artykule jako prezes ISAD Sp. z.o.o. nie jest ujawniony w Krajowym Rejestrze Sądowym ?
3/ Kim jest Pan Wiesław Stóźik ? ( w internecie jest o nim bardzo ciekawych dużo informacji).
4/ Dlaczego ISAD Sp. z.o.o. za okres od 2015 r. nie składa do do KRS sprawozdań finansowych ?
5/ Czy wspólnicy i zarząd ISAD Sp. z.o.o. z Gliwic znają się ze wspólnikami Biura Finansowego Muli - Best z Gliwic sp. j. tj. z rodziną Gąsiorów ?
6/ Kim jest Pan Władysław Gąsior wspólnik Multi - Best ?

Wiem, że nikt Wam na te pytania nie odpowie, ale jeżeli poświęcicie 30 minut to sami się z netu wszystkiego dowiecie. Myślę, że największe pole do popisu będzie miała prokuratura, ale boje się, że gorlicka nie da rady . . . 15:08, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenekZenek

39 5

To się nadaje do TV.
#tematdlauwagi 15:33, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoniecKoniec

28 12

Trzeba podjechać z taczkami jak na "Ranczu"pod UM i wywieźć ich wszystkich. Nie do pomyślenia żeby takie rzeczy się działy! Jak już było mówione najlepiej wynieść się z tego syfu do bardziej cywilizowanego miasta z przyszłością. 16:02, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tralalatralala

28 1

Trochę historii. Dla przypomnienia:
1. Wniosek o upadłość Glimaru został złożony przez Zarząd Rafinerii 23 grudnia 2004 r.
2. Złożenie tego wniosku zaskoczyło Naftę Polską (właściciela Glimaru). Nastąpiło miesiąc po tym, gdy zarząd Glimaru zwrócił się z koncepcją kontynuowania działalności i propozycją zamiany wierzytelności Nafty Polskiej (30 mln zł pożyczki udzielonej w 2003 r.)na akcje Glimaru. Do zamiany miało dojść na Walnym Zgromadzeniu spółki. Walne odbyło się, ale było bezprzedmiotowe, gdyż podano na nim informację o zgłoszeniu upadłości (za: Energia Gigawat).
3. 13 grudnia 2004 r. Nafta Polska ogłosiła, że Grupa Lotos kupi wszystkie posiadane
przez Naftę akcje Glimaru, a także rafinerii w Jaśle i Czechowicach.
4. 19 stycznia 2005 r. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu ogłosił upadłość spółki, obejmującą likwidację jej majątku. Od chwili ogłoszenia upadłości Glimaru pełną kontrolę nad majątkiem rafinerii miał syndyk, a zatem Lotos nie miał nic tu do gadania, mimo że kupił akcje Glimaru 3 lutego 2005. Dlatego sprzedał je Drogbudowi 1 grudnia 2008 roku za 1 mln zł.
5. Działalność pani syndyk została przez NIK oceniona źle. Pisał o tym takze ten portal.
6. Do tego tajemnicze "samobójstwo" kontrolera NIK. Samobójstwo w które nikt tutaj w Gorlicach nie wierzy.

Co istotne: "Masa upadłości Rafinerii Nafty ˝Glimar˝ SA w Gorlicach nie stanowiła jednorodnej całości, przyporządkowanej jednemu rodzajowi działalności gospodarczej. W jej skład wchodziły: nieruchomości, na których prowadzono działalność produkcyjną (polegającą na przerobie ropy naftowej), nieruchomości, na których realizowano inwestycję instalacji Hydrokompleks, a także mieszkania, ogródki działkowe, stacje paliw, gorzelnia, niezabudowane działki budowlane i inne nieruchomości, a ponadto ruchomości i udziały w spółkach (Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - z upoważnienia ministra - na interpelację nr 4027 w sprawie sprzedaży majątku po upadłej Rafinerii Nafty Glimar SA w Gorlicach).
Problemy tylko Hydrokompleks, ale utopiono całość.

Pytanie: Co chciał ukryć zarząd takim pospiesznym wnioskiem o upadłość?

Jest taki artykuł: Glimar w Gorlicach ? anatomia grabieży. Warto przeczytać.
A na deser: Informacja o wynikach kontroli gospodarowania majątkiem Rafinerii Nafty Glimar SA w toku postępowania upadłościowego. 18:20, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoJo

25 5

A gdzie Policja i nowy oddział straży granicznej. 18:35, 14.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

informcjainformcja

2 1

Ale to adresu nie znasz, że się *%#)!& pytasz ?
Czy o co ci chodzi ? 22:14, 14.08.2017


SwójSwój

34 1

a ja się pytam gdzie teraz są nasze posłanki czyżby urlop??? 20:08, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie ogarniamnie ogarniam

40 1

Ja mam tylko jedno pytanie: ISAD nie wiedział komu i co dzierżawi??przecież to jest była rafineria i wiadomo że nikt tam kolejnej biedronki nie będzie otwierał ani placu zabaw..to nie można się było temu przyjrzeć?sprawdzić jakoś co tam jest wwożone i po co?Czy naprawdę liczy się już tylko KASA KASA i jeszcze raz KASA?Przecież ten Multibest to jakiś bandyta gospodarczy!Powiem tylko tyle,ten kto pamięta trochę czasy minione,pamięta też głośną aferę mięsną,w której ojciec pewnego znanego aktora został powieszony za jakieś mahlojki bodajże za to że handlował na lewo mięsem...Człowiek,który sobie beztrosko przywozi jakieś odpady chemiczne do obcego miasta żeby zaoszczędzić na ich utylizacji kosztem zdrowia czy życia mieszkańców w tamtych czasach wisiał by już 3 razy..No ale przecież dzisiaj wszystko wolno a kasa najważniejsza. 20:46, 14.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jbjb

0 0

przesłuchac tych "karabinierów" z gaziakami co stali na bramie ! 16:27, 18.08.2017


REKLAMA

juzefjuzef

6 7

"NIE OGARNIAM" Ty jesteś naiwny czy ....... . A mino wszystko "TRALALA" ma wiedzę tylko to się "kupy nie trzyma" od Petrobltic-u po ISAD. 21:11, 14.08.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

a ty juzef cyniczny a ty juzef cyniczny

5 1

Nie naiwny tylko oburzony bo choć dużo afer już było to nie przestanie mnie taka bezczelność oburzać...A niby dlaczego ktoś se ma kasę robić kosztem mojego zdrowia?chyba mam prawo się z tym nie zgadzać i domagać się sprawiedliwości.Niech se zabierają ten swój cyrk z powrotem w trymiga,chociaż jak znam życie to prokuratura będzie to badać ze 3 lata i umorzy...A skoro nie ma potrzebnych dokumentów to sprawa jest prosta: "wypier......ć z tym badziewiem z powrotem. 10:31, 15.08.2017


taka prawdataka prawda

4 1

Nie no pewnie lepiej przymknąć oczka na wszystko bo przecież kasa misiu kasa...Chłopie jakby każdy tak wyrozumiale patrzył na takie afery jak ty to ten świat byłby biedny...Niech se panowie prezesi kaskę robią w bezpieczny sposób a nie narażając moje życie czy zdrowie.W takich sytuacjach trzeba stanowczo reagować i sprzeciwiać się takim sytuacjom,tylko do tego potrzeba duuużo zmian w prawie i dobrej roboty prokuratury.Jak jeden prezesik dostanie surową karę to drugi pomyśli dwa razy zanim zrobi coś takiego.. 10:42, 15.08.2017


GenowefaGenowefa

26 1

ktoś wziął w łapę!!! tylko kto ??? 21:18, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GesekGesek

39 9

Myślicie że Kukla martwi się jakimś tam kwasem jak jutro na horyzoncie mega melanż! Kolorowy proszek i "kici kici miał" i on wygina śmiało ciało bo już za rok wybory 21:53, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserverObserver

21 1

Inspektorzy Ochrony Środowiska są niezwykle aktywni w nakładaniu mandatów za niereminoweZastanawiam się po co istnieje w naszym pięknym kraju tzw.Inspekcja Ochrony Środowiska, która w środku obszaru miejskiego nic nie wie o składowaniu tam od dłuższego czasu w ogromnych ilościach substancji niebezpiecznych, natomiast wykazuje się dużą determinacją w nakładaniu mandatów za nieterminowe przesłanie jakiegoś sprawozdania


22:27, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sosikplsosikpl

6 32

Siemanko wszystkim! Nie jest tak zle jakby sie mogło wydawać! Na terenie rafinerii mozna spotkać wiele sarenek, zajęcy i innych zwierzątek. Jakby było tam tak źle to sądze, ze by się wyprowadziły! Teraz mozna też znaleźć już dojżałe czernice- bardzo dobre!
Pracownik! 22:33, 14.08.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

MietekMietek

11 2

A wiesz że w Czarnobylu niedaleko miejsca katastrofy też można spotkać zwierzynę? Jedz jedz te czernice tylko potem się nie dziw jak lekarz załamie ręce w bezradności.... 23:16, 14.08.2017


MichalMichal

3 1

To się nazywa selekcja naturalna... Smacznego 07:51, 16.08.2017


ByQByQ

0 1

Ty tobtak na poważnie? Zdrowia życzę... 09:54, 20.08.2017


MDMD

42 0

Na zwykłego obywatela władza będzie Straż Miejską nasyłać czy przypadkiem śmieciami nie pali w piecu, a szemranych ''byznesmenów'' jak zwykle nikt nie ruszy. 23:00, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

31 13

...ten kukla to jedno wielkie nieporozumienie mam nadzieje ze nastepne wybory jak bede to go nie wybiora......najwazniejsze zeby pozbyc sie tego syfu z bylej rafineri zeby mieszkancy mogli spac spokojnie bo rzeczywiscie jak kiedy pizgnie cos to faktycznie zapamiata to kilka pokolen.... 07:06, 15.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A_rchA_rch

34 10

Dlatego potrzebny jest burmistrz z jajami a nie chłopczyk... 08:37, 15.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Byla mieszkankaByla mieszkanka

18 73

Hehe przecież tak chcieliście glosowaliscie na PiS macie 500+ on wam wszystko daje ale nie ze swoich tylko z naszych podatków i spłacać zadłużenia będą jeszcze nasze wnuki . A wszystko za stołki ale Polak zawsze był naiwny i kosciolkowy a szczególnie w małych grajdolkach.Róbcie tak dalej to zostanie tylko patologia do brania. 09:31, 15.08.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

XYZXYZ

7 7

Krótko i na temat! Gratuluję! 09:55, 15.08.2017


MietekMietek

10 6

Widzę że już całkiem tvn ci mózg wyprał... 12:33, 15.08.2017


taki jedentaki jeden

21 1

Panowie prezesi to tylko 5 lat odsiadki przeleci jak z bata strzelił. 10:03, 15.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

ParnassusParnassus

40 7

Mówi się, że gorlice24 jest anty burmistrzowe. No OK nie będę teraz z tym polemizował, ale nie zastanowił nikogo z Was fakt, że pozostałe lokalne media znane z ogromnej przychylności obecnemu burmistrzowi praktycznie na temat tak ważnej i poważnej sprawy w zasadzie milczą? Nie wydaje się Wam to dziwne? Trąbi o tym RMF, radio ZET i Kraków, pokazuje Polsat i TVN, a na lokalnym podwórku tylko gorlice24, a pozostali jakoś dziwnie podobnie do władz miasta nabrali wody w usta! A sprawa jest przecież więcej niż poważna! 12:44, 15.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Barany_na_smyczy Barany_na_smyczy

31 4

@Parnassus

Bo reszta zgodziła się na pakt o nieagresji z burmistrzem, widać jakich mamy obiektywnych "dziennikarzy" w regionie, myślałem ze tak poważna kwestia mimo wszystko sprawi że te układy przestaną się liczyć bo ważniejsze życie i zdrowie mieszkańców, a jednak nie, nawet teraz milczą... 13:15, 15.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gorliczaningorliczanin

25 0

Rada Miasta jak ma kompetencje powinna się tym zająć. Gdzie jest przewodniczący rady i czego nie zwołał posiedzenia? Urlop nic nie ma do tego. A jak to jest że rafineria najbardziej dochodowy biznes nie funkcjonuje to tylko syf zwozi się do Gorlic? Bulwersujące. 19:24, 15.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

23 2

Moim zdaniem,największy błąd popełniła syndyk przy sprzedaży rafinerii w prywatne ręce,ponieważ to chyba do jej obowiązków należało odpowiednie wygaszenie pracy zakładu-wywiezienie wszystkich odpadów poprodukcyjnych i rekultywacja terenu aby tam nie pozostało nic co zagraża człowiekowi i aby tam nie musiała pracować oczyszczalnia ścieków.nikt nam nie zagwarantuje że nowy, prywatny właściciel będzie się znał na tym ,miał chęci aby inwestować pieniądze w remont oczyszczalni.Na zdjęciach widać staw -starsi czytelnicy pamiętają że taki był przy obwodnicy i co się w nim znajdowało i jak trudno to było ugasić jak się zapaliło.Ktoś wcześniej pisał że zbiorniki ziemne też są wypełnione odpadami,wycieku tego się nie zauważy od razu,ale po roku lub dwóch pomału sobie wydrąży kanaliki spływu do rzeki ale wtedy już będzie za póżno. Proszę to sobie na spokojnie przemyśleć, bo bez sensu jakiś pracownik napisał że tam sarenki żyją ,ale nikt nie wie co się wewnątrz ziemi kryje, a większość sobie nie wyobraża jakie wielkie zbiorniki są tam wkopane i od dawna nie miały przeglądu i nie mają pozwolenia na użytkowanie. 08:18, 16.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tralalatralala

1 0

Przeczytaj raport NIKu, to się dowiesz, co było głównym zajęciem Pani syndyk. 10:22, 16.08.2017


robolrobol

8 0

Marku ale to LOTOS sprzedał akcje GLIMAR SA firmie DROGBUD za 1 mln zł.
oczywiście z całym zadłużeniem. 11:47, 16.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarekMarek

0 2

Niewiele osób wie jak było i wątpie aby prawda wvszła na wierzch.Akcje Drogbudu zostały sprzedane w lutym jak już rafineria miała syndyka i ogłoszoną upadłośc i nie można było już akcji sprzedać ,tak wygląda na mój prosty chłopski rozum. 16:19, 16.08.2017


zwodzikzwodzik

7 18

robicie afere jak by co najmniej czarnobyl tutaj był. 20:14, 16.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

robolrobol

12 1

Marku no faktycznie ciężko się w tym połapać ogólnie można powiedzieć
szemrani tzw. biznesmeni z tajnych służb SB czy WSI
chcą zrobić BYZNESS na czym się da nie licząc się z nikim.
20:19, 16.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rekonesans Rekonesans

3 1

A ja tak myślę czy nie warto by tam było zrobić po cichutku rekonesans 23:27, 17.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BenzenBenzen

1 0

A z jakim kwasem? Podpowiadam: mamy solny, siarkowy, azotowy, fosforowy, askorbinowy (tak w skrócie). Jaki, bo to dość kluczowa informacja. 15:56, 20.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Van HohgenVan Hohgen

2 4

Cóż robaczki wybraliście Pana Burmistrza, to się nim cieszcie. Sprawy są w jego gestii, bo nie jest to w ramach zarządzania standardowego tylko kryzysowego. Buziaki. 15:58, 20.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

JózefJózef

0 0

Pytanie co znajduję się w tych zbiornikach Pandory? - Tam jest cała tablica Dymitra Mendelejewa! A do tego odpadki ze szpitali, wszystko zakażone wirusem HIV, ebola i tyfusem plamistym... 16:02, 08.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma G24, 38-300 Gorlice, ul. Stróżowska 8, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez G24, 38-300 Gorlice, ul. Stróżowska 8 i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone