Zamknij
REKLAMA

Straty będą liczone w setkach tysięcy

00:31, 20.05.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj
W czasie akcji gaśniczej na terenie zakładu pojawili się Rafał Kukla oraz Łukasz Bałajewicz. Pracownicy "EMPOL-u" wyposażyli ich w odblaskowe kamizelki z napisem "GOŚĆ"

Zakład Zagospodarowania Odpadów „Empol” kolejny już raz stał się miejscem akcji gaśniczej, jednak z tak dużym pożarem w tej firmie mieliśmy do czynienia po raz pierwszy. Z żywiołem walczyło około 150 strażaków nie tylko z powiatu gorlickiego, ale i ościennych, a także Nowego Sącza i Tarnowa.

Oficer dyżurny z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach odebrał telefoniczne zgłoszenie o pożarze na terenie „Empolu” około godziny 20.30. W między czasie mieszkańcy okolicznych domów słyszeli kilka dość donośnych wybuchów, a po chwili w górę wystrzelił snop czarnego dymu, który był widoczny z każdej części miasta, ale także z oddalonych o kilkanaście kilometrów okolicznych miejscowości.

Na miejsce akcji rzucono wszelkie możliwe siły gaśnicze, jakimi dysponował w swoich kompetencjach dyżurny z Gorlic, ale po przybyciu na miejsce okazało się, że są to zdecydowanie za małe środki. Na pomoc wezwano strażaków ze Skołyszyna, Tarnowa i Nowego Sącza.

Na godzinę 23.45 mogę powiedzieć, że zlokalizowaliśmy środek pożaru i w zasadzie sytuacja została opanowana, co nie znaczy, że na tym koniec naszej pracy! Przed nami jeszcze wielogodzinne dogaszanie pogorzeliska, ale też wywożenie substancji łatwopalnej i przelewanie jej wodą. Akcja gaśnicza była bardzo trudna. Sieć wodociągowa nie była w stanie sprostać naszemu zapotrzebowaniu na wodę, dlatego konieczne było zwiększenie ciśnienia wody w hydrantach. Z pomocą przybyła nam jednostka z Tarnowa wraz z kontenerem ze środkiem pianotwórczym oraz specjalny wysięgnik z Nowego Sącza. Łącznie w akcji gaśniczej brało udział ponad 150 osób – relacjonował dla GORLICE24.pl młodszy brygadier Dariusz Surmacz z gorlickiej Straży Pożarnej.

 Wartość gorlickiego oddziału firmy „Empol” szacowana jest na około 50 milionów złotych. W wyniku dzisiejszego pożaru zakład ten poniósł ogromne straty w swoim majątku. Wprawdzie konstrukcja budynku uchroniła go przed całkowitym zawaleniem się, ale straty w infrastrukturze i urządzeniach są ogromne. Na szczęście nieznacznie ucierpiał sąsiadujący z „Empol-em” zakład „Gór-Stal”.

Przypomnijmy, że firma „Empol” czyni poważne starania o uruchomienie na swoim terenie w Gorlicach spalarni śmieci. Bardzo przychylnym tej inwestycji jest osobiście burmistrz Rafał Kukla, który dotychczas wydawał się być głuchym na wnioski i apele mieszkańców stanowczo sprzeciwiającym się powstaniu tego typu obiektu. Jak pokazują też ostatnie dni burmistrz za nic też miał słowa wojewody małopolskiego Józefa Pilcha, który także negatywnie wypowiadał się o planowanej w Gorlicach inwestycji.

Rafał Kukla jest na tyle dużym orędownikiem zbudowania w Gorlicach spalarni śmieci przez „Empol”, że zgłosił do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Miasta Gorlice swój projekt uchwały wnoszący zmiany w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Miasta. Zmiany te w całości umożliwiały „Empolowi” przeprowadzenie realizacji swojego przedsięwzięcia.

W tym miejscu rodzi się pytanie, czy pomimo stanowczych i merytorycznych protestów ze strony mieszkańców Gorlic i w świetle zaistniałych dziś zdarzeń burmistrz nadal będzie tak świadomie i konsekwentnie forsował projekt swojej uchwały? Czy fakt, że mieszkańcy wielokrotnie podnosili w swoich argumentach kierowanych do burmistrza kwestie nie tylko ochrony środowiska, ale też właśnie bezpieczeństwa pożarowego, którego ich zdaniem „Empol” nie spełnia nadal daje Rafałowi Kukli mandat do decydowania o losach miasta i jego mieszkańców?

Dziś zapalił się zakład, w którym składowana była niewielka w stosunku do planów ilość śmieci niezbędnych do działania spalarni. Jakie konsekwencje dla ludzi niósłby wtedy podobny pożar? Tego nie wiemy i obyśmy nigdy się nie dowiedzieli! Jednak widmo tego zagrożenia nadal jest realne! Sprawa spalarni jest „na biegu”. Projekt uchwały autorstwa burmistrza ma zostać poddany pod głosowanie w najbliższych czwartek 25 maja. Po przyjęciu uchwały Rafała Kukli w zasadzie już nic nie stanie na przeszkodzie by budowa spalarni mogła ruszyć pełną parą!

[ZT]5094[/ZT]

[ZT]5160[/ZT]

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

GrexGrex

52 18

Chcecie spalarni śmieci? No to była jej namiastka.. 00:55, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiromanPiroman

65 12

Mówiąc wprost uważam, że temat budowy spalarni w naszym mieście jest już spalony 00:56, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YetiYeti

82 1

Wielki szacun dla strazakow, tych gorlickich oraz przyjezdnych z innych PSP i OSP! 01:41, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrzysztofKrzysztof

66 19

Według mnie temat budowy spalarni śmieci samoistnie się rozwiązał. Chyba nikt logicznie myślący nie będzie chciał poprzeć tej budowy, bo chyba nikt nie chce być narażony na możliwość takich atrakcji w tym miejscu w przyszłości. Sądzę, a przynajmniej mam taką nadzieję, że teraz to już i Burmistrz też odpuści sobie, bo dalsze brnięcie w ten temat będzie mocno podejrzane 01:47, 20.05.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ArcArc

0 0

Myślę że burmistrz nie odpuści bo gdzie będzie pracował jak z ratusza po wyborach wyleci;-) 10:18, 23.05.2017


Przemek Przemek

19 34

Z dysponowania wszystkich jednostek to śmiech bo bylo pełno nie zadysponowanych jednostek osp które można było ściągnąć ale bo ma się tylko wybrane które się lubi 02:21, 20.05.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DokładnieDokładnie

3 0

Kolego zgadzam się z Tobą na 100%! Dysponowane były jednostki całkowicie z drugiej strony powiatu lub te, które mają po 2-3 wyjazdy rocznie. Tymczasem jednostki bardzo mobilne mające przysłowiowy rzut beretem nie zostały zadysponowane. Śmiech na sali!

DYŻURNY powinien ponieść konsekwencje swoich decyzji!
Panowie D.Surmacz i A.Czeluśniak proszę się przyjrzeć tej sprawie! 22:28, 21.05.2017


melamela

54 2

To nie pierwszy tam pożar, dwa dni temu paliła się maszyna ładująca, a dziś od maszyny zapalił się budynek................... ktoś nad tym nie panuje czy co? 03:34, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MirekMirek

63 10

Od ponad dwudziestu lat zawodowo zajmuję się szeroko pojętą chroną środowiska i powiem, że istnieją technologie, które pozwalają na spalanie śmieci w sposób bezwonny i w zasadzie bez obciążenia okolicy odorami. Ale nie mam złudzeń co do tego, że taka technologia zastosowana byłaby w Gorlicach!
Mowa o tym, że ciepło uzyskane, podczas spalania śmieci jest tanie jest paranoją zarówno Empolu jak i partykularnym, jak widać, interesem Burmistrza i jego Misiewicza. Chyba, że mamy na myśli spalanie, jakie kilka razy zafundował nam już Empol - bo koszty tego ponosi państwo.

W skutecznej technologii jaką znam, udział bierze piec podobny swą konstrukcją do pieca wypalającego cement, w ktorym zainstalowane jest pięć palników gazowych o mocy 7MW każdy, które mają za zadanie odpowiednie dopalenie zarówno śmieci jak i gazów powstałych z procesu ich spalania.
Czyli mamy do czynienia z ciepłem, wytwarzanym z gazu nie ze śmieci! I z tym ciepłem trzeba coś zrobić! W zimie owszemy mamy podaż, ale w lecie, całe to ciepło zostanie stracone na chłodniach!
Więc mowa panie Kukla o tym, że ciepło będzie tanie to tak jak marzenie o tym czego przykład miał pan w blokach na ul. Chopina.

Jeśli zatem mowa o tanim cieple to na czym można oszczędzić? Na ludziach i technologii.

Sprawa kolejna to obciążenie okolicy tym co będzie zapewne na sładowiskach, smród, szczury, robactwo i odciek, kóry będzie musiał trafić na naszą oczyszczalnię ścieków, a która jest oczyszczalnią miejską a nie chemiczną i w żaden sposób nie radzi sobie z takimi ściekami ( notabene, ciekawe jak teraz ten problem jest rozwiązany)

I ostatnia sprawa, to transport i hipotetyczne ilości ciężarówek, podążających do naszego zapchanego korkami miasta, eksponujących smród padliny w ciepłe dni. Turyści, przybywajcie! 06:03, 20.05.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ŚlumŚlum

12 1

Wreszcie jakiś sensowny i merytoryczny komentarz. 12:29, 20.05.2017


MyszMysz

40 3

Istnieją podobne instalacje przerobu odpadów komunalnych w Nowym Sączu, Krośnie,Tarnowie iw wielu innych ktore funkcjonują bez takich zdarzeń jak w Gorlicach. Wlascicielami wymienionych firm są samorządy miast.. Czytając informacje prasowe to pala się instalacje będące własnością prywatną. Czy to przypadek?
A może maksymalizacji zysku z przestrzeganiem pewnych zasad z przymrużeniem oka - jakoś to będzie.
Myślę że podobnie może być z projektowaną spalarnią - tajemnicza technologia a środki do oczyszczania spalin b.drogie np węgiel aktywny potrzebny w normalnie funkcjonującej spalarni w dziesiątkach ton 06:54, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ParnassusParnassus

54 18

Panie burmistrzu! Jeszcze niedawno twierdził Pan, że teren ten to teren prywatny i przedsiębiorca może na nim robić co chce! Czy nadal podtrzymuje Pan swoje zdanie w tej sprawie, szczególnie w kontekście wczorajszych wydarzeń?

A skoro tak, to ciekaw jestem CO PAN ROBIŁ PÓŹNYM WIECZOREM NA TERENIE PRYWATNYM? W jakim charakterze znalazł się tam Pan i Pana zastępca? Poszliście Panowie na wieczorny jogging, czy w jakimś innym celu? Bo skoro to teren prywatny to Was tam być nie powinno - WEDŁUG PANA LOGIKI!!! prawda?? 07:10, 20.05.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FreedomFreedom

1 3

POszli kolege odwiedzic..nie wolno? 20:05, 20.05.2017


ColaCola

40 9

Pan Burmistrz forsuje inwestycje krętymi drogami zmiana planu zagospodarowania super pomysł jak się nie udało po cichu bo sprawa wyszła na jaw to zmiana planu
Radni przegłosują jednogłośnie bo żaden z nich nie ma odwagi powiedzieć Nie w wielu zresztą sprawach aby były z korzyścią dla mieszkańców a nie przeciwko nim
Wybrani są przez nas by dbać o nasze interesy i stać po naszej stronie ale nie stety sprawdza się powiedzenie Radni-Bezradni

07:31, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

sebaseba

29 3

spalarnię śmieci uważam za otwartą !! Ba Dum Tss!!!chociaż przez jakiś czas na pewno będzie zamknięta :) 08:07, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

znajomyznajomy

40 8

wiadomo że burmistrz poprze spalarnie śmieci bo zostanie tam dyrektorem :) 08:13, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jarekjarek

16 7

A CO TERAZ ,KTO BEDZIE ODBIERAL SMIECI ,UTONIEMY W PRZEPELNIONYCH KONTENERACH SMIECIAMI I SZCZURAMI 08:15, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborcawyborca

43 9

pozostaje nam gorliczanom wpasc na sesje rady miasta i swoje powiedziec i dowiedziec sie kto dla kogo pracuje!My tu rzadzimi rada nas reprezentuje jak nie posluchaja wyleca i beda miec pikiety pod ratuszem lub domami!Gorliczanie obudzcie powiedzcie dosc tej szopce z budowa sp[alarni ktroa miala swoj poczatek i oby koniec wczoraj! 08:20, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Płonąca MarzannaPłonąca Marzanna

27 1

Jak widzimy powstanie spalarni śmieci w Gorlicach to palący temat. 08:22, 20.05.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Gaśniczy JudaszGaśniczy Judasz

0 0

Z tego powodu Panu burmistrzowi grunt się pali pod nogami, z drugiej strony nie ma co palić mostów. 09:05, 24.05.2017


PolakPolak

19 5

Stawiam złotówki na gruz, że to podpalenie 08:48, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie poddający się emNie poddający się em

38 5

Ja na problem tej spalarni staram się od początku patrzeć racjonalnie i jedyne co mnie w tym temacie uderza i przeraża to minpulacja faktami i słowami! Dlatego pozwolę sobie coś Państwu uzmysłowić.

Przedstawiciele Empolu ładnie mówią o tym, że w spalarni nie będzie palenia śmieci, a paliwo alternatywne. W takim razie co to jest takiego? Otóż każdy z nas codziennie wyrzuca do kontenera worek pełen różnych odpadów. Taki worek trafia na halę sortowniczą Empol i tam wprawne ręce wybierają z naszego worka to co da się odzyskać i sprzedać. A więc na bok idą plastikowe butelki typu PET, puszki po napojach, papier jako makulatura. A to co zostaje nieposortowane to jest właśnie to tajemnicze paliwo alternatywne, czyli śmieci choć uboższe o kilka elementów. Po prostu nie będą palić tych PET-ów, puszek i papieru bo za to idzie dostać kasę więc szkoda ją puszczać w komin, ale cała niesprzedawalna resztą pójdzie wprost do pieca.

Czym by się różniła taka spalarnia śmieci od tego co robi dziś Empol? NICZYM! No jedyną różnicą byłoby to, że na tym składowisku co teraz pojawiło by się tych śmieci kilkanaście razy więcej niż obecnie! A co za tym idzie zagrożenie choćby pożarem wzrosłoby także kilkunastokrotnie w stosunku do obecnego! Obecnie Empol robi to samo co robiłby przy spalarni bo też teraz produkuje owo "paliwo alternatywne" tyle, że wywozi je do cementowni, a tak spalałby je tu na miejscu. Ot i cała tajemnica. 08:56, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

30 7

Burmistrz patrzył jak mu profity się palą. 08:58, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

12 11

Sprawa jest prosta... nie chcieli mieszkańcy spalarni, więc znalazł się taki co podpalił by firma była stratna w milionach i by nie było jej stać na spalarnie :) sprawą pierwszorzędną będzie "odkucie się" po pożarze 09:14, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZatroskanyZatroskany

43 13

Myślę, że najwyższa już pora skończyć już z tym Mupet Show jakie pan Kukla z nami wyprawia.
Ludzie to jest nasze miasto. Dajmy wreszcie odczuć TO temu Don Kichotowi i jego wiernemu Sanczo. Przygotować na sesję 25.05. taczki i wywieźć to ..... z Ratusza. Najlepiej od razu przerobić na paliwo alternatywne i w piec. 09:14, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

NickNick

42 7

Hehe, takiego obrotu sprawy się Pan Burmistrz nie spodziewał. Tak na marginesie, to forsowanie przez urzędnika państwowego inwestycji prywatnej firmy.... pachnie dużą motywacją. 09:27, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

robolrobol

40 2

beda jajca jak na rafinerii zapali się składowisko wszelakich składowanych tam
odpadów chemicznych''BOMBA EKOLOGICZNA'' tyka tyka 09:38, 20.05.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zołzazołza

1 0

Młody jesteś, nie pamiętasz jak się doły kwasowe paliły. Tydzień gasili. Do dziś ogródki przy obwodnicy są rtęcią zatrute. 10:21, 20.05.2017


MobilekMobilek

19 3

Powinna być podana informacja o skali skażenia, bo na pewno jest i to nie małe 10:00, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

endriuendriu

9 13

a co z zachodnia obwodnica ? ktos cos wie? kukla tak sie chwalil a teraz cisza hahaha ? 10:36, 20.05.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zołzazołza

3 6

Bo takie mądre jak Ty utrącili. Pies ogrodnika, sam nie zje i drugiemu nie da. 10:53, 20.05.2017


Joanna BBJoanna BB

17 2

Strażacy pracują od wczoraj, a zapewne jeszcze parę dni będą przewalać spalone śmieci i szczury w upale i kombinezonie, ciekawe czy ktoś im zapewni chociaż coś do picia, o kanapce nie wspominając, zasługują na to . 10:52, 20.05.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

obiektywobiektyw

7 7

O ile wiem, strażacy są w pracy za co otrzymują niemałe wynagrodzenie. Czy mi ktoś do pracy przygotowuje kanapki i picie? i tak większość zmian siedzą na jednostce i odpoczywają więc jak trochę popracują to nic im się nie stanie :) 11:02, 20.05.2017


gienekgienek

5 2

Chwileczkę panie mało...obiektywny. Po pierwsze większość pracujących tam strażaków to ochotnicy, którzy jak Pan pewnie w poniedziałek pójdą do pracy a niejeden z nich może zostawił w domu jakieś intratne zajęcie by jechać i się narażać i wysilać za marne grosze o ile jakieś. Pan by nawet nie był w stanie podać im szklanki wody a oni tam tyrali. Widzi pan różnicę??? Po drugie trzeba być człowiekiem. Gdy widzę, że komuś się chce pić to mimo iż nawet jest w pracy i ma za to płacone, dam a nie *%#)!& farmazonów jak Pan. 12:23, 20.05.2017


MartMart

4 2

Co niektórzy strażacy po cało nocnej akcji poszli rano do pracy- a nie dopiero w poniedziałek " 13:59, 20.05.2017


kozakkozak

35 3

Gorlickie spoleczenstwo powinno zdecydowanie sprzeciwic sie inwestycji "podpalajacej" nasze miasto.
Panowie radni, ekolodzy, zieloni, samorzady, wojtowie ! Czas najwyzszy na podjecie jedynie slusznej decyzji, sprzeciwu wobec absurdalnej decyzji burmistrza i jego zwolennikow.

Do dziela !
11:03, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Joanna BBJoanna BB

12 4

Strażacy pracują od wczoraj, a zapewne jeszcze parę dni będą przewalać spalone śmieci i szczury w upale i kombinezonie, ciekawe czy ktoś im zapewni chociaż coś do picia, o kanapce nie wspominając, zasługują na to . 11:03, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

calek2calek2

33 11

Co tam robi Kukla ? co burmistrz, urzędnik państwowy robi na prywatnym terenie, prywatnego przedsiębiorstwa ? Czemu tak bardzo mu zależy i tak mocno forsuje prywatne przedsięwzięcia ? Tyle trudnych pytań, ale odpowiedź chyba jest prosta... 11:10, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserverObserver

47 7

Vice Burmistrz gotowy do akcji gaśniczej ,krótkie spodenki -błyskawiczny dostęp do sikawki 11:11, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

robolrobol

34 2

zołza doły kwasowe to pikuś cały zakład zawalony jest odpadami chemicznymi które cały czas ktoś dowozi i jest wszystko syf totalny 11:14, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

MieszkaniecMieszkaniec

7 14

Sprawa jest prosta... nie chcieli mieszkańcy spalarni, więc znalazł się taki co podpalił by firma była stratna w milionach i by nie było jej stać na spalarnie :) sprawą pierwszorzędną będzie "odkucie się" po pożarze 11:41, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


PatiPati

20 23

Czytając artykuł, a zwlaszcza komentarze można odnieść wrażenie, że sortownie wybudował burmistrz, śmieci podpalił burmistrz i za to że ludzie w ogóle śmiecą też odpowiada burmistrz. 06:05, 21.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

robolrobol

16 0

Dziwne te pożary sortowni dzisiaj 21 mamy kolejny.
Pożar w sortowni odpadów w Paterku (Kujawsko-Pomorskie).
Od 1 lipca 2017 zmieniają się zasady recyklingu i segregacji.
Jakieś fatum czy celowe działanie.

14:50, 21.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma G24, 38-300 Gorlice, ul. Stróżowska 8, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez G24, 38-300 Gorlice, ul. Stróżowska 8 i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone