REKLAMA

Duże ryzyko opadów mokrego śniegu

23:02, 16.04.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Według najnowszych prognoz meteorologicznych w ciągu następnych dni w powiecie gorlickim pojawi się duże ryzyko wystąpienia znacznych opadów mokrego śniegu. Największe ryzyko przypadnie na wtorek, środę i czwartek (pierwsza część dnia).

Z Redakcją naszego portalu skontaktował się wydawca serwisu Polscy Łowcy Burz.

Uprzejmie informujemy, że w ciągu następnych dni w powiecie gorlickim pojawi się duże ryzyko wystąpienia znacznych opadów mokrego śniegu. Największe ryzyko przypadnie na wtorek, środę i czwartek (pierwsza część dnia). Możliwe skutki: Znaczne utrudnienia komunikacyjne, awarie energetyczne, zniszczenia w drzewostanie. W niektórych sytuacjach może dojść do zawalenia dachów o słabej konstrukcji – przekazał nam Igor Laskowski Członek Zarządu Stowarzyszenia Skywarn Polska / Polscy Łowcy Burz

Z bardzo szczegółowej prognozy pogody dla całego kraju przekazanej nam przez Igora Laskowskiego skoncentrowaliśmy się wyłącznie na informacjach dotyczących naszego regionu, gdzie czytamy:

Od nocy z poniedziałku na wtorek intensywne opady mokrego śniegu najprawdopodobniej skoncentrują się w południowej części kraju. Niepokojąco wygląda prognoza dla obszarów górskich i podgórskich, w szczególności na południu woj. małopolskiego i śląskiego. Utrzymujące się na terenach górskich i podgórskich nawet przez 2 doby obfite opady śniegu mogą doprowadzić do powstania nawet 50-70 centymetrowej nowej pokrywy śnieżnej. Najsilniejsze opady śniegu będą występować we wtorek, środę i mogą się utrzymać nawet do czwartku do godzin popołudniowych. Tak duża ilość śniegu prawdopodobnie doprowadzi do paraliżu tego regionu Polski. Co gorsza, skutki tych opadów mogą być odczuwane nie tylko przez kilkadziesiąt godzin po ich wystąpieniu, lecz znacznie dłużej. Jeśli bezpośrednio po opadach śniegu nastąpiłaby silna adwekcja ciepła, śnieg może natychmiast się stopić. Woda z roztopów musi gdzieś spłynąć lub wsiąknąć, w związku z tym znacząco pogorszy się sytuacja hydrologiczna i może pojawić się nawet zagrożenie powodziowe. Jeśli do tego doszłyby kolejne opady, sytuacja stanie się trudna.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

kierkier

6 0

Oby tylko nie zaskoczyło to drogowców... 23:09, 16.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??????

3 1

Sniegu?? - czy deszczu...sprawdzalem na stronach meteo i pisza o deszczu... 13:02, 17.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018