Zamknij
REKLAMA

Wydział Komunikacji będzie na ul. Michalusa

14:53, 31.03.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj
W tym budynku wkrótce będziemy rejestrować pojazdy.

 

Uchwały Rady Powiatu Gorlickiego i Rady Miasta Gorlice oraz dobra współpraca starosty Karola Górskiego i burmistrza Gorlic Rafała Kukli zaowocowały korzystną dla obu samorządów zamianą budynku i lokalu. Rozwiąże ona problemy lokalowe Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz organizacji i stowarzyszeń oraz odciąży ruch samochodowy na ul. Słonecznej w Gorlicach.

Rada Powiatu Gorlickiego podczas XXVI sesji podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości między Powiatem Gorlickim a Miastem Gorlice, dzięki której Powiat stanie się właścicielem całego budynku przy ul. Michalusa 18, a Miasto przejmie budynek po Urzędzie Skarbowym przy ul. Bieckiej 9B. Podobną uchwałę podjęła Rada Miasta Gorlice. 

Dzięki tej zamianie nieruchomość przy ul. Michalusa 18 stanie się w całości własnością Powiatu Gorlickiego (dotąd ok. 10% substancji zajmował lokal stanowiący własność Miasta Gorlice). Pozwoli to na przeniesienie siedziby Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gorlicach z ul Słonecznej na ul Michalusa 18. Rozwiąże to także problemy bieżącego obciążenia ruchem ul. Słonecznej i osiedla „Magdalena”. Przyczyni się również do podniesienia komfortu mieszkańców miasta oraz klientów wydziału. Nie bez znaczenia jest także łatwiejszy dostęp do miejsc parkingowych i wykorzystanie na ten cel leżącego nieopodal starodroża.

Z kolei Miasto w procesie zamiany pozyska budynek po dawnym Urzędzie Skarbowym przy ul Bieckiej 9B, co pozwoli na ulokowanie tam organizacji oraz stowarzyszeń działających na terenie Gorlic, a zajmujących obecnie lokale miejskie o różnym standardzie. Takie rozwiązanie ma na celu także skoncentrowanie rozproszonych na terenie Miasta podmiotów w jednym budynku. Będzie to duże udogodnienie dla osób korzystających z ich usług, a także rozwiąże kłopoty samych organizacji, poprzez stworzenie dogodnych miejsc do dalszej działalności.

Na takie rozwiązanie zgodę wyraził Wojewoda Małopolski, a stosowne porozumienie w tej sprawie parafowali: starosta Karol Górski, burmistrz Gorlic Rafał Kukla oraz przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno i przewodniczący Rady Miasta Gorlice Krzysztof Wroński.

źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

AedAed

12 7

Niby fajnie, ale patrząc na zatłoczenie na parkingach pod aktualną siedzą wydziału komunikacji, nie jestem zadowolony. Już teraz na ulicy Michalusa ciężko znaleźć chwilami miejsce parkingowe. Będzie tylko gorzej. 17:20, 31.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gorliczaningorliczanin

16 2

Parking zrobić na ślepej uliczce (dawna Biecka), ale musi być zrobione
zejście do budynku od tamtej strony. 21:23, 31.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gigogigo

8 1

Jak zwykle urzędnicy mają super a petenci niech parkują gdzie popadnie.
Gorliczanin ma rację należałoby zacząć od parkingu. 10:16, 04.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onaona

5 2

Dyskutantom proponuję przeczytać tekst ze zrozumieniem. 11:40, 04.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone